fbpx
Економіка
Українським лікарям можуть підвищити зарплати

Верховна Рада порекомендувала Кабінету міністрів України встановити медичним працівникам надбавку за престижність праці.

Граничний розмір надбавки планується на ровне 20%. Відповідний проект постанови розробив профільний комітет парламенту.

Рада також пропонує підвищити посадові оклади професіоналів і фахівців сфери охорони здоров’я на два розряду Єдиної тарифної сітки.

Крім того, в парламенті рекомендують невідкладно внести на розгляд депутатів кандидатуру на посаду міністра охорони здоров’я.

Читайте також: ПОХОЛОДАННЯ І ЗАМОРОЗКИ: СИНОПТИК РОЗПОВІЛА ПРО ПОГОДУ НА СЕРЕДУ

Як повідомлялося, 22 вересня профільний комітет зареєстрував у Раді проект постанови про першочергові заходів для забезпечення соцзахисту медпрацівників.

Раніше профспілка працівників охорони здоров’я провів акцію протесту з вимогами виплатити заборгованість по заробітній платі, збільшити обсяг медичної субвенції не менше ніж на 3,9 млрд грн.

Встановити медпрацівникам державних і комунальних медичних установ надбавку за престижність роботи, забезпечити в повному обсязі витрати на оплату праці працівників національної академії медичних наук (НАМН) України.

А також призначити міністра охорони здоров’я з метою посилення відповідальності за діяльність на цій посаді.

За інформацією МОЗ, станом на 13 вересня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати медпрацівникам склала 81,7 млн ​​грн.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко під час зустрічі з представниками профспілки запевнив, що заборгованість буде погашена до кінця року.

Джерело.

facebook