fbpx
Авто
Українським водіям доведеться міняти права

З 2018 року в Україні введуть нові правила для водіїв і змінять посвідчення. Термін дії водійських прав скоротять в два рази.

Згідно з Угодою про Асоціацію з Євросоюзом, водійські права в Україні повинні відповідати стандартам ЄС. Новий документ буде визнаватися іншими країнами.

Однак термін дії посвідчення значно скоротиться, а деяким водіям доведеться кожні п’ять років проходити перенавчання. Які нововведення чекають водіїв з 2018 року, дізнавався сайт “Сегодня”.

Нові вимоги до водійських прав

Україна повинна прийняти дві директиви, які діють в ЄС. Нові вимоги найбільше торкнуться водіїв автобусів і вантажівок . Перша Directive 2006 \ 126 \ ЄС відноситься до водіїв легкових авто. Головна зміна – новий термін дії посвідчення.

Зараз права, видані до 2011 року, – безстрокові, права після 2011-го потрібно міняти кожні 30 років. За правилами ЄС права будуть дійсні 10-15 років . Наприклад, в Австрії, Фінляндії, Німеччини, Кіпрі, Польщі, Греції та Словаччині документ дійсний 15 років. В інших країнах – по 10 років.

Фактично ця директива вводить один стандарт водійських посвідчень для всіх країн Євросоюзу. Скорочення терміну дії водійських прав зробить рух на дорогах безпечнішим і зменшить кількість підробок документа, впевнена експерт Українського центру європейської політики Світлана Майструк.

Для повторного отримання прав потрібно буде пройти медогляд . За словами Майструк, в країнах Євросоюзу – це, в основному, перевірка зору у окуліста або огляд у лікаря по транспортній медицині. Водії старше 50 років будуть проходити медогляд частіше – раз в три-п’ять років. Додаткових перевірок водіям легковиків проходити не доведеться.

“Заміна водійських прав – це тільки адміністративний захід. Вона не вимагає іспитів. Тобто людина складає іспит тільки один раз”, – пояснює Світлана Майструк.

Також в новому посвідченні водія може з’явитися чіп . На нього будуть записуватися дані водія і історія правопорушень. Також він служить додатковим захистом від підробок. Однак ця умова Україна не зобов’язана виконувати.

“Наскільки це потрібно Україні, необхідно досліджувати. Європейські країни інтегровані в загальну систему. Але чи буде в неї інтегрована Україна – це питання”, – відзначає експерт.

Також будуть нові вимоги до водіїв мопедів і мотоциклів . Їм можуть підвищити вік водіння до 16-18 років і зобов’яжуть здавати тести. Водити великі мотоцикли українця можуть дозволити з 24 років.

Читайте також: ПОКИ МАТИ ЛИСТУВАЛАСЬ В СОЦМЕРЕЖІ, 8-МІСЯЧНА ДИТИНА ПOТOНYЛA

Кожні п’ять років – перенавчання

Директива 2003/59 / ЄС торкнеться професійних водіїв. Всі її норми Україна зобов’язана виконати. Так, до водіїв вантажівок і автобусів висуваються суворіші вимоги, оскільки вони несуть велику відповідальність за безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ МАСОВО «ДYPЯТЬ» ПРОДАВЦІ СМАРТ-КВАРТИР: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ОБМАНУ

You cannot copy content of this page