fbpx

Українці масово йдуть за покупками в мережу: що і де замовляють

В наші дні покупка в Інтернеті стає все більш актуальною. В цьому немає нічого дивного: такий спосіб, по-перше, дуже зручний для тих, кому просто лінь ходити по магазинам, а також для тих, кому просто не вистачає на це часу.

По-друге, замовляючи товар безпосередньо на сайтах, люди намагаються заощадити, адже речі там можуть коштувати дешевше.

Український шопінг все більше йде в мережу. За даними порталу онлайн-торгівлі Prom.ua, за перше півріччя 2017 роки українці витратили на покупки в інтернеті 6 млрд грн, закупивши там на 44% більше товарів, ніж в минулому році.

ТЕНДЕНЦІЇ. Найактивнішими стали інтернет-підприємці з Харкова – за рік вони відправили 239 тис. Посилок по всій країні. На другому місці – Київ (238 тис.), На третьому – Одеса (149 тис.).

Львів’яни, незважаючи на невеликі обсяги онлайн-торгівлі (всього 37 тис.), Інтенсивніше інших освоюють ринок : за рік підприємців там стало на 11% більше (в інших містах приріст 7-8%).

Що стосується торгових потоків, то найбільше товарів йде з Харкова до Києва (126 тис. Замовлень), з Києва до Одеси (83 тис.) І з Одеси до Києва (80 тис.). “Ключові товаропотоки крім столиці утворюються в тих містах, де знаходяться найбільші оптово-роздрібні ринки -” Барабашово “( Харків ) і” Сьомий кілометр “(Одеса)”, – пояснюють аналітики.

При цьому на ринку онлайн-комерції в 2017-м зазначають нові тренди товарів. “Одяг, техніка і товари для будинку були головними двигунами зростання онлайн-комерції в останні кілька років. Зараз їм на зміну приходять нові перспективні напрямки – торгівля продуктами, інструментами, книгами, товарами для хобі, а також краси та здоров’я, – зазначає експерт Іван Кравець.

Продавцям потрібно вчасно зрозуміти зміни в потребах покупців, налагодити відносини з постачальниками і оперативно надати потрібний товар, коли попит різко зросте “.

ЧИМ забезпечуються. У Києва часто замовляють медінструменти, рукавички, вітаміни, стоматологічні матеріали, голки, шприци і пластирі. Львів спеціалізується на поставках кави, шоколаду та інгредієнтів для випічки (борошно, дріжджі, закваски). Продавці при цьому відзначають, що на попит часто впливають сезонні фактори.

“Влітку зростає попит на спеції і прянощі, особливо на приправи для м’яса і шашлику, а також консервації. Покупці роблять великі замовлення на початку червня, перед тим як відправитися на дачу.

Взимку дуже популярні натуральні чаї, імбир, а також спеції для глінтвейну” , – говорить власник інтернет-магазину Федір Шарапов.

ЧИМ запасатися. Кияни активно купують сукні, білизна, туніки, блузки, кеди. Середній чек за одну сукню – 528 грн, а за пару взуття – 1000 грн. Одесити в основному замовляють каву, витрачаючи на одне замовлення в середньому 876 грн.

Харків’яни купують медтовари (на рукавички в середньому витрачають 345 грн, а на вітаміни – 527 грн). У топ найпопулярніших покупок львів’ян входять диски, шини, запчастини, масла (середній чек за автодзеркал і комплектуючі – 430 грн, а на шини та диски – 3107 грн). Чи не падає попит і на будматеріали.

“На них сезонність не так сильно впливає, на відміну від підвищення курсу. Інструменти купують завжди, взимку більше для внутрішніх робіт, а влітку – для зовнішніх.

Але в цьому році через холодного літа попит знизився”, – говорить власник інтернет-магазину Валентин Гончаров. Жителі Дніпра активно купують смартфони і чохли до них (середній чек на чохол – 106 грн, на смартфон – 2845 грн).

Читайте також: ЯК ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ ЗМІНИТЬСЯ У ВЕРЕСНІ: НОВИЙ КУРС ДОЛАРА, АБОНПЛАТА НА ГАЗ ТА ОСВІТА ПО-НОВОМУ

Пряжа з Одеси та іграшки зі Львова

Ще один тренд онлайн-торгівлі сьогодні – продаж виробів ручної роботи. Як пояснили нам фахівці однієї з хендмейд-майданчиків, найпопулярніший напрям – створення прикрас.

“Такі вироби займають 22% ринку хендмейд. Зате серед покупців найбільше користуються попитом аксесуари і сумки – 27% замовлень, а вже на другому місці – прикраси та товари для дому – по 16% замовлень за рік”, – говорять в компанії.

Більшість авторських виробів на майданчику (40% від загальної кількості) змайстрували кияни. Причому в рівній мірі популярні прикраси, аксесуари та сумки, товари для будинку: “Традиційно попит на таку продукцію в столиці на 80% вище, ніж в інших містах.

Другий за активністю – Харків. Найчастіше у них замовляють прикраси. В Одесі чверть від всіх замовлень складають матеріали для творчості (пряжа, папір, заготовки).

У Львові місцеві майстри спеціалізуються на листівках, статуетках і авторських іграшках. Але їх вироби складають тільки 5%. Виробів майстрів з Дніпра трохи більше – 7,5% “.

Джерело.

You cannot copy content of this page