fbpx

Українців позбавляють субсидій, але “знижку” можна зберегти

Субсидію втратили п’ять відсотків українців, які в минулому році її отримували. Такі дані озвучило Мінсоцполітики. У столиці ж, за даними міської влади, ця цифра в чотири рази більше – пільг на “комуналку” позбувся кожен п’ятий.

Жительк Ольга, проживає на пенсію в півтори тисячі гривень. Стільки ж виходить за “комуналку”. Щоб не накопичувати боргів, пенсіонерка звернулася за субсидією. “Пільгу” дали, але незабаром забрали.

“У мене з травня субсидія знята, тому що я заборгувала”, – розповідає пенсіонерка і скаржиться, що в роздруківці з сумою боргу незрозуміло, за який період заборгованість. Зараз жінка впевнена, що з неї хочуть стягнути заборгованість десятирічної давності, хоча термін позовної давності – три роки – закінчився.

Але, як пояснює адвокат Сергій Войченко, борги не списуються автоматично, скільки б років їм не було. “Якщо у вас є борги, і ви їх не визнаєте, можете звернутися з відповідним позовом, щоб застосували позовну давність. Тому що позовна давність застосовується за заявою особи”, – зазначає Войченко.

Тому борг потрібно або визнати і віддавати, або оскаржити в суді. Наприклад, через термін його давності. Однак майже три роки тому уряд запровадив перехідний період для підтримки населення в умовах зростання тарифів.

Він і дозволяв оформляти субсидії навіть при наявності боргів. Але в даний час пільговий період закінчився.

Читайте також: П’ЯНА МАТІР ДОВЕЛА НЕМОВЛЯ ДО РЕАНІМАЦІЇ

“Якщо організація-надавач послуг подала документи, про те, що заявник має заборгованість, скажімо, за 2008, 2010 і 2013 роки і вона не оплачена, то житлова субсидія не буде перепризначено”, – пояснив Максим Бученко зі столичного департаменту соціальної політики.

Втім, зазначає чиновник, громадянин може укласти договір реструктуризації – тобто виплачувати борг частинами – і написати заяву на відновлення субсидії. Ця заява розгляне комісія. Правда, вона може ще й перевірити, чи не обзавівся претендент свіжими покупками, дорожче 50 тисяч гривень.

Джерело.

You cannot copy content of this page