fbpx
Суспільство
Українцям заплатять за тьмяне світло в квартирах: що потрібно знати про довгоочікувані компенсації

Разом з реформуванням системи електропостачання в Україні новим законодавством передбачена відповідальність надавачів послуг з розподілу та постачання електроенергії за неналежну якість цих послуг.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прописала Порядок.

За яким споживач може розраховувати на захист своїх інтересів у випадку порушень якісного надання послуг з електропостачання. Джерело

Контролювати стандарти самостійно для споживача досить складно – необхідно мати відповідні вимірювальні спецприлади і вміти ними користуватися.

Але невідповідну роботу електромережі видно і неозброєним оком – коли дуже тьмяно світять лампочки чи коли, наприклад, виходять з ладу електроприлади.

Споживач має право звернутися з відповідною заявою до свого ОСР (оператора системи розподілу) або електропостачальника і повідомити його про невідповідність стандартам.

Також відтепер передбачена відповідальність за невчасне підключення до електромереж.

Згідно з постановою НКРЕ відповідальна організація повинна зреагувати і у випадку, якщо дійсно надані неякісні послуги споживачеві, – компенсувати ці витрати.

Нагадаємо, з 2019 року згідно з законом про електричну енергію монопольні обленерго розділились на операторів системи розподілу та постачальників електроенергії.

Читайте також: Місячне затемнення 21 січня: як вплине на здоров’я і що не можна робити

Як це працюватиме

1. Підставами для надання компенсації є порушення стандартів постачання електроенергії, зокрема строків чи якості її постачання, а також порушення термінів відповіді на письмові звернення.

2. Максимальний розмір компенсації для побутових споживачів становитиме 200 гривень, а для непобутових (підприємств) — від 200 гривень до 600 гривень.

3. Компенсацію надаватимуть у вигляді “знижки” у платіжці за електроенергію у строк до 75 днів з дня, коли сталося порушення умов постачання електроенергії.

4. Компанія-постачальник сама визначає, яким споживачам вона має надати компенсацію, і повідомляє про це споживача у платіжці або офіційним листом.

Якщо протягом встановленого терміну компенсація не надана, її розмір збільшується.

You cannot copy content of this page