fbpx
Здоров'я
Уляна Супрун назвала нaйнeбeзпeчнeший напій в спеку

Глава МОЗ України Уляна Супрун, яка раніше повідомила українцям приємну новину, стверджує: в спеку краще не вживати спиртні напої. На думку чиновника, вони завдають істотної шкоди здоров’ю.

  • Зневоднення

“У спеку ми втрачаємо воду, а алкоголь це погіршує. Здавалося б, пиво це майже 95% води. У чому проблема? Алкоголь діє як діуретик, тобто змушує нирки виводити воду, а не утримувати її.

Тому навіть через пиво або сидр організм втрачає більше води, ніж ми спожили. Зневоднення нікуди не дівається, однак інтоксикація алкоголем посилюється.

Нам стає ще спекотніше. через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Може сильно впасти тиск і виникнути відчуття втоми і слабкості”, – стверджує Уляна Супрун , сси аясь на коментар лікарів.

  • Ризик серцевого нападу

У спеку з потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій. Серцю важко працювати в таких умовах.

Від спеки і розширення судин тиск може суттєво впасти і навіть викликати запаморочення. Людям, у яких хворе серце, категорично не можна пити в жарку погоду.

Читайте також: НАВІЩО ЇСТИ ЗЕЛЕНЬ І ЧОМУ ЦЕ КОРИСНО

  • Алкоголь і активний відпочинок несумісні

Це буде додатковим навантаженням на серце. Крім цього, збільшується ризик нещасних випадків. Зокрема, 25-50% випадків утоплення пов’язані зі споживанням алкогольних напоїв.

Нарешті, алкоголь погіршує почуття балансу, і шанси впасти або травмуватися ростуть.

В.о. міністра охорони здоров’я України порадила українцям вживати в жарку погоду напої, що містять електроліти: компот, морс, лимонад – або навіть теплий чай.

“Людям з xвopим серцем, вагітним жінкам і тим, хто приймає ліки категорично не можна пити алкоголь”, – резюмувала чиновник.

Джерело.

facebook