fbpx
Економіка
В Кабміні дали офіційну відповідь: чи відберуть у частині українців пенсії

У Мінсоцполітики пояснили, чого чекати літнім людям з пенсією нижчою за мінімальну.

У пенсіонерів, чия розрахункова пенсія виявилася меншою за мінімальну, не забиратимуть виплати. Про це офіційно заявило Міністерство соціальної політики.

Таким чином, Мінсоцполітики спростувало інформацію деяких ЗМІ, які повідомляли, що нібито на вимогу МВФ в Україні перевірять стаж всіх пенсіонерів, розрахункова пенсія яких менша за мінімальну.

З посиланням на джерела у відомстві повідомлялося, що в разі, якщо стажу не вистачає, то пенсію нібито можуть скасувати і замінити на соціальну допомогу.

“У зв’язку з цим, Міністерство соціальної політики України офіційно повідомляє, що дана інформація не відповідає дійсності і є фейковий”, – підкреслили в Міністерстві.

Як відомо, для отримання пенсії в Україні необхідно мінімум 15 років страхового стажу. Такі вимоги передбачені пенсійною реформою, яка стартувала в жовтні 2017 року.

Читайте також: ВОДІЙ BMW ЗЛАМАВ ПЕДАЛЬ ГАЗУ НА ШВИДКОСТІ 150 КМ/ГОД (ВІДЕО)

Вимоги до стажу будуть поступово зростати. Зараз при стажі 15 – 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі менше 15 років – у 65 років. Для виходу на пенсію в 60 років потрібно мати 25 років стажу.

Нормативи будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років.

Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

Джерело.