fbpx

В країні може бути xaoc: екс-президенти України виступили проти воєнного стану

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко виступили із заявою щодо ідеї ввести воєнний стан у країні. Джерело

Вони вважають, що такий правовий режим призведе до хаосу в суспільстві. Відповідну заяву оприлюднила в Facebook прес-секретар Кучми Дарка Оліфер.

Вони не виключають, що Кремль міг влаштувати цю провокацію в Азові навмисно, щоб в Україні ввели військовий стан.

“Воєнний стан – це, перш за все, радикальне обмеження прав громадян України, включаючи повну заборону протестів, масових зібрань і акцій. Право на заборону діяльності політичних партій і громадських організацій.

Існує ще один безпрецедентний ризик, пов’язаний з воєнним станом – це правовий хаос в державі.

Кожна угода між суб’єктами господарювання містить пункт про невиконання умов договору в зв’язку з обставинами непереборної сили, однією з яких є військовий стан.

Блокування розрахунків за товари і послуги призведе до паралічу бізнесу. Існуючі інвестиційні проекти будуть заморожені, потенційні надходження скасовані.

Відтік капіталів з банків призведе до некерованої інфляції. Важко уявити, яким стане курс гривні”, – говориться в заяві.

Читайте також: У РАДІ ПРОПОНУЮТЬ ОБМЕЖИТИ ВІЙСЬКОВИЙ СТАН ОКРЕМИМИ ТЕРИТОРІЯМИ

Колишні глави держав нагадують, що з початку війни було багато важких військових злочинів проти України – Донецький аеропорт, анексія Криму, Дебальцеве, Іловайськ, але навіть такі події з тисячами загиблих не стали аргументом для введення воєнного стану, що спричинило б за собою неминучі катастрофічні соціально -економічні та наслідки.

“Очевидно, сьогодні з’явилися інші аргументи, і швидше за все політичного характеру. Це – вибори. Велика частина суспільства вважає, що таким чином може бути обмежена демократія.

Ці підозри вкрай небезпечні – вони можуть привести до суспільного конфлікту, яким неодмінно скористається ворог.

Ми вважаємо, що одночасно з введенням воєнного стану і змінами до зазначеного закону депутати повинні прийняти постанову Верховної Ради про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 так, як це передбачено чинною до нстітуціей України”, – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, з’явився указ президента Петра Порошенка про затвердження рішення РНБО щодо військового стану. Виконання указу покладено на секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Серед іншого, військовим доручили передбачити заходи часткову мобілізацію, організувати і провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву в необхідних обсягах.

Тепер справа залишилася за Верховною Радою, яка поки що не поспішає приймати рішення. Дивіться онлайн-трансляцію з парламенту .

You cannot copy content of this page