fbpx

В москві відреагували на пропозицію Києва щодо вступу України в ЄС: деталі

В москві відреагували на пропозицію Києва щодо вступу України в ЄС. Це зробив помічник президента та голова російської делегації Владімір Мединський в ефірі “Первого канала”.

У російській делегації на переговорах у Стамбулі розповіли, що серед письмових пропозицій Києва в рамках угоди з росією є формулювання про те, що москва не буде проти вступу України до Євросоюзу.

“Україна відмовляється від вступу до військових союзів, від розміщення іноземних військових баз, контингентів, проведення військових навчань на території України без згоди держав-гарантів, включаючи Російську Федерацію. Зі свого боку, Російська Федерація не заперечує прагнення України вступити до Європейського союзу”, — зачитав Мединський пропозицію України.

За словами російського політика, це та інші положення “у жодному разі не положення договору, а пропозиції, які ми вважаємо конструктивним кроком до пошуку компромісу”, наголосив Мединський.

Нагадаємо, як заявив колишній заступник міністра закордонних справ України, член української делегації Олександр Чалий, принципово важливим для України є відсутність заперечень у майбутньому договорі щодо вступу до ЄС, і країни-гаранти мають взяти на себе зобов’язання сприяти цим процесам.

Чалий зазначив, що гарантії безпеки для України є можливим дипломатичним форматом завершення війни.

За його словами, “ключова вимога – чіткі юридично зобов’язальні гарантії Україні, які за своїм змістом і формою мають бути аналогічними частині 5 статуту НАТО.

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page