fbpx

В Одесі масово горять пляжні кафе і ресторани

З початку сезону на набережній згоріли чотири розважальних закладів, пише «Сегодня».

В Одесі триває низка пожеж в пляжних розважальних закладах. Так, вчора в Аркадії палала закусочна, а відпочивальники кажуть, що навіть чули звук вибуху. Це вже четверта пожежа на узбережжі з початку літа. І поки городяни кажуть про підпали, рятувальники посилаються на порушення правил пожежної безпеки.

“Вогняну” тенденцію задало одне з кафе в Аркадії, де сталася пожежа 20 червня. Тиждень тому практично дотла згорів ресторан на Ланжероні, а в минулі вихідні – нічний клуб на 13-й станції Великого Фонтану.

За словами представника ГСЧС в Одеській області Олександра Полохачів, в закладі на Ланжероні неправильно експлуатували мангал, а в Аркадії і на 13-й станції порушили правила використання електропроводки.

Втім, в останньому випадку обговорюють і можливе неакуратне поводження з вогнем невстановленою особою.

“Пожежі показали нам, що будівлі на узбережжі беззахисні, їх побудували з матеріалів, які можуть швидко спалахнути, а при їх експлуатації порушують правила пожежної безпеки”, – заявив Полохачів.

Зазначивши, що на пляжах також не полагодили подачу води в пожежні гідранти, тому рятувальникам доводиться витрачати час і качати воду з моря або підключатися до гідрантів, які знаходяться на схилах.

У зв’язку з мораторієм на проведення перевірок співробітники ГСЧС не мають права перевіряти такі заклади без запрошення, тому спільно з чиновниками міськради планують розробити план щодо посилення заходів пожежної безпеки в місцях масового скупчення людей.

За словами заступника начальника облуправління ГСЧС Олександра Крицького, до всіх пляжним закладам висувають чіткі вимоги. “При будівництві можна використовувати легкозаймисті матеріали, – каже Крицький.

“Необхідно також прорахувати відстань між будівлями, щоб в разі пожежі вогонь не перекинувся на сусідню будівлю. Проводку перед експлуатацією потрібно перевірити і ізолювати від займистих матеріалів”.

Читайте також: НА УКРАЇНЦІВ ЧЕКАЄ РІЗКА ЗМІНА ПОГОДИ

До слова, електрики кажуть, що власників подібних закладів часто важко вмовити розщедритися на протипожежний захист.

Підвела проводка. Рятувальники розповідають, що правил пожежної безпеки не дотримуються не тільки в розважальних закладах, а й на ринках. Так, днями через замикання електропроводки сталося займання на ринку “Привоз”.

“Всього за півроку в Одесі відбулося п’ять пожеж на ринках” Черемушки “,” Північний “і” Привоз “, – кажуть рятувальники.

You cannot copy content of this page