fbpx

В Україні будуть поетапно вводити техогляд транспортних засобів

Зараз обов’язковий технічний огляд повинні проходити транспортні засоби, які здійснюють комерційні перевезення.

Обов’язковий технічний огляд транспортних засобів в Україні буде вводитися поетапно. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, передає прес-служба відомства.

Юрій Лавренюк зазначив, що автомобілі з несправними технічними системами впливають на безпеку дорожнього руху та можуть призвести до дорожньо-транспортних пригод з травмованими або загиблими.

“Це вплив може бути зменшено, якщо будуть введені адекватних заходів щодо вдосконалення системи технічного огляду.

Необхідною складовою є більш чіткий, прозорий і спрощений ряд правил для застосування в автотранспортній галузі промисловості і контрольно-виконавчими opгaнaми”, – заступник міністра.

Зараз обов’язковий технічний огляд повинні проходити транспортні засоби, які здійснюють комерційні перевезення.

З наступного року, відповідно до положень Женевського Угоди 1958 року, Директив ЄС і вимогам Угоди про асоціацію України з ЄС, всі автомобілі, які подорожують з України в країни-членів ЄС.

Oбов’язково повинні мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу. Також технічний огляд буде обов’язковим при першій реєстрації і перереєстрації транспортного засобу.

Читайте також: ДОЩІ І ГРОЗИ: УКРАЇНЦІВ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО НЕГОДУ

“Зараз перед нами стоїть завдання поетапного введення обов’язкового технічного огляду. У нас вже є відповідні нормативно-правові акти, які набирають чинності в наступному році, і нам потрібно якісно до цього підготуватися.

Залучаються кращі світові практики і експерти. Ми хочемо, щоб технічний огляд проводили приватні компанії, акредитовані НААУ, які мають лабораторії, достатню матеріально-технічну базу і відповідають всім вимогам, встановленим чинним законодавством “, – зазначив Юрій Лавренюк.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України прийняв рішення змінити правила технічного огляду транспортних засобів , передбачивши обов’язкову фото- і відеофіксацію виконавцем процесу перевірки автомобіля.

You cannot copy content of this page