В Україні масово викрадають авто на єврономерах: чому так і що буде далі

Зараз, прямий шлях машин з іноземною реєстрацією веде на розбирання. Нещодавно стало відомо, що в Україні почастішали випадки викрадення машин на Єврономер. Дізнайтесь, чому крадуть “евробляхи” і що буде далі.

З’явилися групи викрадачів, які крадуть евробляхи і здають на розбирання

Про те, що автомобілі на єврономерах викрадають все частіше, написав на своїй сторінці в Facebook Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД).

Він заявив, що з’явилися групи викрадачів, які спеціалізуються саме на “евробляхах”. Викрадені машини, як правило, віддають на розбирання, а заявити про пропажу транспортного засобу може тільки власник, а не той, хто користується ним на території України.

Читайте також: ЧОРНА П’ЯТНИЦЯ В УКРАЇНІ ТА ЄВРОПІ 2017: ДЕ ШУКАТИ ВИГІДНІ ЗНИЖКИ ТА РОЗПРОДАЖІ

“У статті 55 КПК, Чітко визначено, хто є потерпілим. Наприклад, особа, якій завдали побоїв має право подати заяву про це, особа, у якого вкрали гаманець, має право подати заяву про крадіжки.

І також власник автомобіля має право подати заяву про викрадення. Власниками майже всіх автомобілів на іноземній реєстрації є польські, литовські, словацькі угорські, чеські власники”, – пояснив Олег Назаренко.

З цього виходить, що потерпілими в разі викрадення таких автомобілів, згідно із законом можуть визнаватися тільки їх офіційні власники, тобто іноземні громадяни та відповідні фірми.

Також, подати заяву про викрадення з проханням оголосити авто в розшук може тільки власник, або ж особа, яка уповноважена власником здійснювати такі дії.

“В даному випадку, якщо викрадають автомобіль з іноземними номерами, подати заяву може тільки його власник-іноземець, а українець, який катається на цьому автомобілі не має такого права”, – пояснює експерт.

Як правило, мало хто думає про те, що його автомобіль можуть викрасти. Тому довіреності на те, що хтось від твого обличчя в разі викрадення може піти в поліцію і подати заяву – не пишуть. Навіть якщо такі довіреності і були б, коли автомобіль знаходять, отримати його може тільки власник, а не довірена особа.

Викрадач нічим не ризикує при крадіжці евроблях

Випадки крадіжки автомобілів на іноземній реєстрації почастішали тому, що викрадачі, здійснюючи таке правопорушення, майже нічим не ризикують.

“Якщо викрадач краде український автомобіль, він ризикує тим, що поки він доїде і поки він продасть цей автомобіль, українець піде в поліцію, напише заяву, цей автомобіль оголосять в план перехоплення, внесуть в систему кордон і викрадач може бути спійманий”, – говорить Олег Назаренко.

З евробляхами все йде куди простіше, а викрадачі можуть попастися тоді, якщо вкрадуть машину іноземного гостя, який з тих чи інших причин приїхав в Україну. В такому випадку, іноземець може піти і швидко написати заяву.

“Але, таких авто, серед усього спектра машин на литовських, польських номерах, на яких катаються українці, менше 1%. Виходить, що викрадач майже не ризикує, коли викрадає таке авто, він знає, що воно апріорі в розшук не потрапить”, – зазначає Назаренко.

Саме тому злодії зараз замість викрадення українських машин воліють заробляти на авто з іноземною реєстрацією, а українці, який на них їздять, навіть не можуть піти і написати заяву в поліцію, тому що, по факту, жодного відношення до автомобіля не мають.

Такі машини люди намагаються знайти самі, публікують фото з проханнями про допомогу у великих групах і пабліках в соцмережах.

“Якщо звернути увагу на інформацію в” Києві оперативному “, більше половини оголошень про викрадення – авто з іноземними номерами.

В Україні 9,1 млн зареєстрованих автомобілів, і, згідно з даними фіскальної служби, близько 300 тис. Автомобілів ввезено на іноземних номерах. Відсоток викрадених автомобілів з іноземною реєстрацією набагато більше”, – заявляє експерт.

Що буде далі

Поки не буде врегульована ситуація з ввезенням машин на єврономерах, ситуація з викраденням буде тільки посилюватися. Нещодавно був поданий законопроект №7286 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху”.

Читайте також: У КИЄВІ МЕШКАНЦІ БУДИНКУ ПРОСЯТЬ СУСІДІВ “ВМUPAТU ТИХІШЕ”

Який зобов’язує реєструвати автомобілі на іноземних номерах в сервісному центрі МВС в термін до 10 робочих днів, після перетину кордону.

Вимога поширюється на всі автомобілі, що ввозяться на митну територію України більш ніж на 90 днів. Цей законопроект допоможе вести облік і мінімізувати ризики крадіжки таких автомобілів. Але є один нюанс, зареєструвати машину повинен буде не українець, який її ввозить, а безпосередньо сам власник.

“Пряма дорога автомобілів на єврономер – на розбирання”, – говорить про нинішню ситуацію Назаренко.

Поки що, через ситуації, що склалася страждають не тільки українці, які ввезли авто з-за кордону, а й іноземні гості, чиї машини легко можуть викрасти, прийнявши за евробляху.

Джерело.