fbpx

В Україні очікується дефіцит деяких продуктів харчування: влада озвучила список, та повідомила, чи слід готуватися до підвищення цін

В Україні очікується дефіцит деяких продуктів харчування: влада озвучила список, та повідомила, чи слід готуватися до підвищення цін

В Україні очікується дефіцит ранніх овочів. Пише obozrevatel

Через окупацію росіянами частини південних регіонів України виникли проблеми з постачанням деяких овочів. Є занепокоєння щодо ранньої овочевої групи. Йдеться про молоду цибулю, моркву та буряк. При цьому дефіциту базових продуктів не очікується.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький в інтерв’ю “Українському радіо”. Справа в тому, що вищезазначені овочі вирощували у Херсонській та Запорізькій областях. “Але якщо ми говоримо про річне споживання, то жодних загроз дефіциту базових продуктів харчування ми поки що не бачимо”, – сказав Висоцький.

Він додав, що 182 тис. гектарів посаджених цукрових буряків – більш ніж достатньо, щоб задовольнити внутрішній ринок, і навіть можна буде експортувати. Немає хвилювань і щодо олії, тому що є запас соняшнику. Перший заступник міністра зазначив: це десятирічне споживання олії.

Крім цього, посаджено 101,1 млн гектарів картоплі. Цього більш ніж достатньо для внутрішнього споживання. Також Висоцький відзначив старання українських аграріїв у ході посівної.

“Наші аграрії – молодці. Незважаючи на всі складності і воєнний час фактично весняна посівна кампанія завершується. Уже посіяно близько 90% від того, що планувалося посіяти цього року. Посіяно 200 тисяч гектарів ярої пшениці, майже мільйон ярого ячменю, 157 тисяч гектарів вівса, 50 тисяч гектарів гречки, проса. Цукрових буряків вже посіяно 182 тисячі гектарів, 4 мільйони гектарів соняшника”, – додав Висоцький

При цьому, як вважає старша аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин, дефіциту овочів в Україні не допустять приватні господарства. Вона зазначила, що для українського ринку характерна висока частка виробництва овочів та фруктів саме на присадибних ділянках.

Винятком можуть стати лише деякі категорії овочів. Наприклад, це солодкий перець чи баштанні культури, які не вдасться замінити, не вирощуючи їх у південних регіонах України.

Проте подорожчання овочів уникнути не вдасться, вважає Литвин. “Зараз спостерігаються досить високі ціни на ранні овочі. Справа в тому, що у мирний час більшу частину ранніх овочів ми імпортували з Туреччини морським шляхом… Порівняно з минулим роком ми відчуємо зростання цін на 10-15%, проте говорити про подвоєння ціни на основні овочі не доводиться”, – сказала аналітик в ефірі “Українського радіо”.

Фото ілюстративне з вільних джерел

You cannot copy content of this page