fbpx

В Україні почав зростати долар: яким буде курс у вересні

Експерти вважають, що ринок оживило зняття обмежень Національним банком

Тепер українці можуть знімати будь-які суми зі своїх банківських рахунків – Нацбанк зняв останні обмеження для фізосіб на отримання готівки в іноземній валюті та банківських металах у касах і банкоматах фінустанов.

Раніше, з вересня минулого року, за розпорядженням регулятора людина в добу міг отримати не більше 250 тис. Гривень в еквіваленті. Тепер в НБУ впевнені – ці антикризові обмеження втратили свою ефективність і можуть бути зняті.

“НБУ вважає за можливе повністю прибрати обмеження, враховуючи істотне поліпшення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізації валютного ринку.

У той же час таке рішення повинно сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків”, – заявили в прес-службі регулятора.

Рішення Нацбанку вже оживило ринок валют: вчора середній курс готівкового продажу на міжбанку склав 25,71 грн / дол., А покупки – 25,68 грн. Попит на валюту виріс . На готівковому ринку долар за день подорожчав на 13 копійок.

Експерти прогнозують долара подальше зростання.

Читайте також: ЗАМОРОЗКИ І «СПЕКА»: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА ОСІНЬ

“Август видався несподівано оптимістичним, гривня зміцнилася на міжбанку. Є й інші позитивні тенденції: іноземні інвестори почали всерйоз придивлятися до України, а міжнародні великі банки дають позитивні прогнози по нашій країні, інвестиції в облігації підтримують гривню.

Зняті НБУ валютні обмеження теж підвищують нашу інвестиційну привабливість, – пояснює аналітик FOREX CLUB Андрій Шевчишин. – Але з вересня стартує діловий сезон, а значить, попит на валюту зросте – долар буде коливатися в діапазоні 25-27,2 грн в залежності від регулювання НБУ “.

З ним згоден і економіст Іван Нікітченко. “Через девальвацію прогноз для гривні не такий хороший – вона знову буде дешевшати до 27-27,5 за долар. Нагадаю, за прогнозом Мінекономрозвитку і бюджетної резолюції в 2018 році, очікується середній курс 28 грн / дол. До нього ми і прийдемо вже в січні-лютому 2018 року “.

Слідом за доларом буде рости і євро . Експерти нагадують, що його курс в Україні міцно пов’язаний з ціною долара і чуйно реагує на будь-які його коливання.

Джерело.

You cannot copy content of this page