fbpx

В Україні різко зросте курс долара: прогноз аналітиків

Готівковий долар в банках, припускають аналітики, буде коливатися в межах 26,2-26,9 гривні.

Минулого тижня зростання долара до гривні прискорилося. На різних сегментах валютного ринку долар подорожчав на 0,8-2,4%‚ пише «Сегодня».

Багато в чому це пояснюється зміцненням долара до інших валют на світовому ринку, яке відбулося на минулому тижні, пояснює старший аналітик ” Альпарі ” Вадим Іосуб. Вже до кінця тижня курс гривні може опуститися до 26,2-26,9 гривні.

“Серйозний перекіс між попитом і пропозицією спостерігався на міжбанку в понеділок. У США четвертого вересня вихідним, День праці.

Активність продавців валюти низька, а покупці активно укладають угоди в режимі поставки” на завтра “. За тиждень офіційний курс долара виріс з 25,55 до 25,75 гривні “, – розповідає Вадим Іосуб.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 25,52 до 25,93 гривні, або на 1,6%. НБУ планує ряд чергових кроків щодо пом’якшення регулювання на валютному ринку.

Читайте також: СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗАПРАВИТИ АВТО НА АЗС 4 ВЕРЕСНЯ

Зокрема, мова йде про скасування вимоги про попереднє депонування коштів при купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку на окремому рахунку (режим “Т + 1”). Крім цього, НБУ планує надати банкам можливість використання валюти в якості застави для отримання кредитів овернайт.

Судячи з останніх заяв Нацбанку, ряд нових кроків щодо лібералізації валютного регулювання можливий відразу після вступу в силу нового закону “Про валюті”, однак повна лібералізація можлива лише після введення в Україні ефективного податкового законодавства.

“На цього тижня зростання долара може продовжитися, хоча темпи цього зростання, по всій видимості, сповільняться.

Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть піднятися в діапазон 26,0-26,3 гривні, а готівковий долар в банках, через зростання волатильності, може котируватися в широкому діапазоні 26,2-26,9 гривні.

Надалі волатильність на ринку повинна знизитися, і долар може знизитися до значень минулого тижня, з яких стартував наверх “, – розповідає Вадим Іосуб.

You cannot copy content of this page