fbpx
Україна
В Україні суттєво зросла вартість яєць і досягла максимального для країни рівня. Втім, значне здешевлення очікується лише навесні наступного року

Зокрема, на цінову політику буде впливати купівельна спроможність українців.

В Україні суттєво зросла вартість яєць і досягла максимального для країни рівня. Втім, значне здешевлення очікується лише навесні наступного року.

Про це РБК розповіла аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

“Поточну ціну можна вважати максимальною. Далі буде стабілізація та навіть можливе часткове зниження”, – сказала вона.

За словами Світлани Литвин, значне здешевлення продукту очікується в період відновлення сезону несучості курей у домогосподарствах із приходом тепла навесні.

На цінову політику на яйця будуть впливати два фактори, наголошує спеціалістка. По-перше, зростанню цін заважатиме низька купівельна спроможність українців. По-друге, буде відновлено технологічний ланцюжок вирощування птиці, адже на початку війни воно трохи скоротилося, а тому поголів’я курей-несучок зменшилось.

“Таким чином, з одного боку зменшуватиметься попит, а з іншого – збільшуватиметься пропозиція. Це і призведе мінімум до стабілізації ціни, а також потенційного зниження поточних цін на яйця на 10%”, – наголосила Литвин.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що в Україні найближчим часом почнуть зростати ціни на овочі. Вартість може зрости на 10-15%. Ціни овочів взимку також визначатимуть погодні умови.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.