fbpx
Україна
В Україні з’явилася нова поліція: працювати будуть в шортах і зі словниками

Після Одеси туристичну поліцію збираються запустити у Львові, а потім і по країні. З 1 червня в Україні вперше за роки незалежності почала свою роботу туристична поліція.

Перші патрулі вийшли на службу поки що в самому затребуваному регіоні – Одесі та області. За прогнозами силовиків, через приїзд туристів населення міста вже до липня збільшиться з 1 млн 200 тис. осіб до 5 млн.

При цьому в МВС не виключають, що наступним містом може стати Львів, після чого проект хочуть впровадити на всіх туристичних зонах країни. До складу туристичних патрулів увійдуть вже діючі копи з різних департаментів. Після закінчення високого сезону всі вони повернуться до себе “додому” для несення подальшої служби.

“Ці патрулі будуть контролювати порядок у місцях масового скупчення людей в період з 1 червня по 30 вересня, – розповів” Сегодня “начальник одеського облглавка поліції Дмитро Головін. – У першу чергу, мова йде про прибережній зоні Одеси, Лиманському районі області і Затоці.

У них буде світла форма, патрулювати територію будуть в тому числі і на велосипедах. до речі, копи-велосипедисти в шортах. Що ж стосується самих велосипедів, то тут є свої нюанси.

Триває чергування поліцейського 8 годин, і крутити педалі протягом усього пов ого часу, проїжджаючи в тому числі по піску, – однозначно складно, тому прийнято рішення на користь електровелосипедів”.

Всі поліцейські пройшли підготовку з надання першої медичної допомоги.

“Вони знають, як допомогти при сонячному ударі або привести до тями людини, який тонув. Також ці копи добре знають місто – туристам вони зможуть підказати не тільки те, де знаходиться знаменитий оперний театр.

А й, наприклад, де місця для відпочинку обладнані пандусами для людей з інвалідністю”, – розповів нам Головін і уточнив, що всім копам видадуть планшети з електронними словниками, що має поліпшити комунікацію з іноземними туристами.

“Крім того, поліцейські в режимі 24 годин будуть на зв’язку з багатьма консульствами. В першу чергу, з дипломатами Білорусі, Молдови, Румунії. Всі поліцейські знають законодавство щодо іноземних громадян, міграційних процедур і візових обмежень”.

Читайте також: ОДНОРІЧНА ДИТИНА ВИПАЛА З ВІКНА ТРЕТЬОГО ПОВЕРХУ

В минулому році туристична поліція вже працювала в Одесі на відрізку Ланжерон – Аркадія, але в тестовому режимі. За оцінками аналітиків, проект довів свою ефективність – за період роботи були розшукані троє дітей, які загубилися, був затриманий іноземець, який перебуває в міжнародному розшуку, а всього було зареєстровано 38 кримінальних правопорушень, пов’язаних з відпочиваючими.

Самі ж одесити з властивим їм гумором розповіли, що повірять в існування такої поліції, коли вона їм у чомусь допоможе.

“Разом з літом до нас в гості завітають і злодії, які спеціально з’їжджаються на “гастролі”. На пляжах, до речі, навіть тапочки крадуть, тому йти на пляж одному – собі на шкоду. Обов’язково потрібно, щоб хтось наглядав за речами. чимало пригод трапляється в громадському транспорті і вечорами біля нічних клубів в прибережній зоні.

Зі мною якось влітку був такий випадок: я вийшла з клубу, і у мене за лічені секунди “зрізали” мобільний телефон , який висів на шиї.

Грабіжник виявився таким ві ртуозом, що я і ойкнути не встигла, а поруч стоять охоронці клубу і пальцем не поворухнули, щоб наздогнати злодія. Саме тому вважаю, що стежити за порядком повинна якась спеціальна поліція”, – розповіла нам одеситка Тетяна Дугаліна.

Джерело.

facebook