fbpx

В Україну повезли мандарини: якими будуть ціни восени і до Нового року

Основним експортером “новорічного” фрукта в Україні залишається Туреччина.

На початку жовтня в Україні традиційно почався “мандариновий сезон”. Фрукти перших поставок продають на оптових ринках по 41 грн/кг. Втім, в найближчі дні ціни повинні почати падати, відзначають аналітики “Інфо-Шувар”.

Протягом останніх трьох років продажу мандаринів в Україні не радували імпортерів. Через девальвацію гривні ціни подвоїлися в 2014 році, що і позначилося. Так, в 2014 році в Україну завезли на 38% мандаринів менше, ніж в докризовий період.

А в 2015 імпорт склав всього 112 тис.т. – ще на 40% менше. Лише в 2016 році імпортери відзначили невелике збільшення продажів. За минулий сезон в Україні ввезли 150 тис.т. мандаринів на суму понад 95 млн доларів. Постачальники сподіваються, що 2017 рік виявиться не гірше.

Читайте також: ЛУЦЕНКО ЗАСТУПИВСЯ ЗА ДРУЖИНУ ПІСЛЯ ЇЇ ЗАКЛИКУ “ВИНECТИ КOЗЛA”

При цьому експерти нагадують, що пік сезону припадає на грудень, коли українці активно закуповують продукти до новорічного столу. Тоді відзначаються і найнижчі ціни на екзотичний фрукт.

У минулому році в перші два тижні жовтня ціни на мандарини знизилися з 43 до 30 грн/кг. А на початку листопада впали до 22-25 грн/кг.

Тієї ж цінової динаміки чекають і в нинішньому сезоні. Якщо зараз оптові відпускні ціни на мандарини в Україні становлять близько 41 грн/кг, то через 15 – 20 днів можна розраховувати на 15-20% падіння вартості.

Мінімальних ж цін на мандарини українці дочекаються в 20-х числах грудня. У минулому році, наприклад, в цей період за кілограм фруктів оптовики просили 20 – 21 грн.

Основним експортером мандаринів в Україну залишається Туреччина. На частку цієї країни припадає близько 50% всіх поставок.

Нагадаємо, експерти прогнозують подорожчання продуктів в Україні. На думку фахівців, ціни виростуть на “молочку”, м’ясо і овочі; подорожчання може скласти до 20%. При цьому ціни на тепличні овочі в господарствах України вже почали швидко зростати.

You cannot copy content of this page