fbpx
Світ
В ЄС з’явилися нові опоненти надання Україні статусу кандидата на вступ: які країни проти, а які неочікувано – за

В ЄС з’явилися нові опоненти надання Україні статусу кандидата на вступ: деякі країни проти, а деякі неочікувано – за.

Отже:

▫️Данія та Швеція не готові безумовно підтримати надання Україні статусу кандидата. Країни вклали чимало зусиль у реформи в Україні, передусім антикорупційні, і вирішили поставити кілька умов саме у цій сфері для наступного кроку ЄС.

▫️Традиційно проблемними лишаються Нідерланди. Прем’єр Марк Рютте наполягає на тому, щоби не давати Україні нових статусів до виконання умов. Утім, від кількох джерел надходила інформація, що він обіцяв зняти блокаду, якщо залишиться один.

▫️Обережні позитивні сигнали надходять з Австрії. Ця держава, яка півтора місяця тому публічно виключала можливість статусу кандидата для України, поволі почала пом’якшувати позицію.

▫️Франція також стає прихильнішою до кандидатства і найімовірніше пропонуватиме статус для двох сусідів ЄС – України та Молдови.

▫️Німеччина діє так, як зазвичай за канцлерства Олафа Шольца – уникає визначеної позиції. Сам Шольц воліє сказати “ні” кандидатству, але на нього тиснуть виборці, частина однопартійців, і падіння власних рейтингів.

Варто окремо підкреслити, що Угорщина голосуватиме за Україну. Попри медійну активність, некоректні заяви команди Орбана тощо, у Будапешті є рішення підтримати рух сусідньої держави до ЄС.

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел, Ibilingua.com.