Граючи на людських почуттях, шахраям вдається витягти з кишень потерпілих чималі суми.
Телефонні аферисти вигадали безліч способів, аби видурювати у громадян гроші.
Часто вони тиснуть на жалість (повідомлення про xвopoбy родича, який потрапив у біду чи навіть його cмepть або прохання про добродійну допомогу), пропонують вам збільшити кредитний ліміт на банківській карті.
Налякати жepтвy та виманити у неї якнайбільше грошей – основна мета телефонних шахраїв. Безбожні шахраї будь-яким способом намагають заволодіти вашими грішми.
Читайте також: НЕ ВТРИМАВ ЯЗИКА ЗА ЗУБАМИ: ПОЛІЦІЯ ВИПАДКОВО ДІЗНАЛАСЯ ПРО ВБUВCТВO
Головне управління Нацполіції у Львівській області повідомило, що останнім часом на Львівщині справді активізувались мобільні та інтернет-шахраї.
“Вам телефонують, називають вас по імені, і відповідно вам здається, що цій людині можна довіряти. Адже думаєте, якщо знає моє ім’я, то це або знайомий, або якась офіційна структура на кшталт поліції, СБУ, банку.
Насправді ж сьогодні існує безліч способів дізнатись ваше ім’я, в тому числі за допомогою спеціальних програм, які це визначають.
І для цього не потрібно мати доступу до якихось баз даних”, – розповів Олексій Ступицький, заступник начальника відділу розкриття злочинів проти власності ГУ НП у Львівській області.
Популярні сьогодні також й інтернет-шахрайства:
“Більшість таких аферистів – це ув’язнені, які мають достатньо часу для подібних справ. І вони насправді видумують дуже заплутані схеми, які дають їм змогу заволодіти чужими коштами.
Сприяє їм цьому інтернет, де сьогодні у відкритому доступі є основна інформація про людину. Зокрема, її адреса, місце роботи тощо. Після цього телефонують своїм майбутнім жepтвaм.
Говорять, що зловмисники хотіли “зламати” ваш банківський рахунок, тому потрібен пароль від карти. Звичайно, це все брехня і не потрібно на таке вестися”.