fbpx
Світ
Вчора у Великій Британії відбулося голосування: чи залишається Джонсон прем’єром Британії – результат оголосив голова Комітету, чекав увесь світ

Вчора у Великій Британії відбулося голосування з питання чи залишається Джонсон прем’єром Британії.

Депутати британського парламенту від Консервативної партії за результатами таємного голосування не змогли оголосити вотум недовіри прем’єру Борису Джонсону.

Результат оголосив голова Комітету 1922 року сер Грем Бреді, який був уповноважений ініціювати голосування за вотум недовіри Джонсону.

За словами Грема Бреді, 211 депутатів проголосували проти відставки Джонсона, а 148, навпаки, відставку підтримали.

Це означає, що консерватори протягом наступного року не зможуть ініціювати голосування за вотум недовіри прем’єру.

Сам Джонсон не був присутній на оголошенні результатів й після участі в голосуванні (адже він також є членом парламенту) повернувся на Даунінг-стрит.

Перед початком голосування Джонсон звернувся до однопартійців. Він пообіцяв консерваторам “знову привести їх до перемоги” й застеріг проти “безглуздих братовбивчих дискусій” про майбутнє Консервативної партії.

Прем’єр закликав однопартійців “відмовитися від подарунку опонентам” і не “танцювати під сопілку ЗМІ”.

Голосування за вотум недовіри Джонсону відбувалося в кімнаті 14 парламентських комітетів і тривало з 18:00 по 20:00 за місцевим часом (з 20:00 по 22:00 за Києвом).

Щоб залишитися на своїй посаді, Джонсон мав здобути підтримку щонайменше 180 консерваторів з 359. За підрахунками BBC перед початком голосування, прем’єра публічно підтримував лише 151 депутат, а 43 публічно підтримали відставку.

Голосування відбувалося при підтриманні таємності. Парламентарі заходили у кімнату до голосування через одні двері, а виходили через інші. Перед голосуванням вони здавали мобільні телефони, щоб не повторити ситуацій, як під час голосування за відставку Терези Мей – коли дехто зафіксував свій голос на фото, на пам’ять або для доказів. Підрахунок голосів здійснювався в тій самій кімнаті.

Нагадаємо, питання про можливу відставку Бориса Джонсона виникли через ситуацію Partygate – членів уряду та співробітників звинуватили в організації вечірок під час пандемії, коли такі зібрання були заборонені по всій країні.

Нещодавно розслідування показало, що Джонсон особисто брав участь у цих вечірках, а раніше він спростовував. Це призвело до падіння рейтингу глави уряду. Сам Джонсон визнав свою помилку, але відмовляється йти з посади. І як показало голосування, Джонсон залишатиметься прем’єром Британії.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.