fbpx
Суспільство
Великий піст 2017: кому можна не дотримуватися?

Великий піст, який починається відразу ж після завершення Масляної та закінчується в день Пасхи, триває сім тижнів або 48 днів. Це найдовший піст у році. Кому не обов’язково дотримуватися Великого посту?

Священики кажуть, що рішення дотримуватися посту чи ні, кожен приймає індивідуально і змушувати його не сміє ніхто. І якщо ти наважилась на цей крок, потрібно обов’язково пам’ятати: сприймати його як найкращий спосіб схуднення або очищення організму ні в якому разі не можна. Це в деякій мірі гріх.

Чи знаєш ти, що правила посту складалися ще в XVI столітті спеціально для ченців і церковнослужителів? При цьому неухильного виконання цих правил від мирян не вимагали.

Мета посту – відмовитися від плотських утіх і радощів, навчитися тримати себе під контролем і стримувати свої бажання. І серед одного з гріховних знаходиться отримання задоволення від їжі.

Читайте також: РАЙСЬКИЙ КУТОЧОК ДЛЯ ТУРИСТІВ ВИЗНАНИЙ НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИМ ОСТРОВОМ НА ЗЕМЛІ

Тому і було введено обмеження на вживання деяких продуктів. Так у Великий піст не можна їсти м’ясо, молоко, яйця і страви на основі цих продуктів. А ось рибу їсти все ж можна, але в певні дні.

Кому ж постити не обов’язково?

Перед тим, як зважитися на дотримання такого тривалого посту, потрібно обов’язково проконсультуватися у лікаря, адже для декого можуть бути протипоказання.

Так гастроентерологи не рекомендують захоплюватися постом людям з хронічними захворюваннями: гіпертонією, серцевою недостатністю, проблемами шлунково-кишкового тракту (виpaзка шлунка, гастрит, панкреатит, холецистит), нирковою недостатністю, oнкoлoгією.

Від посту також звільняються діти, тому що їм для повноцінного росту і розвитку потрібно правильно харчуватися.

Не рекомендується дотримуватися посту дітям підліткового віку, тому що у них зараз відбувається cтaтeвe дoзpiвання, коли необхідне надходження в opганізм білка. Також їм зараз як ніколи необхідні мінерали і вітаміни, які потрапляють у opганізм з білковими продуктами.

Дотримуватися пісного меню не можна людям, зайнятим важкою фізичною працею або спортивними навантаженнями.

Обмеження стосуються і майбутніх мам, коли для повноцінного формування дитинки потрібні цінні вітаміни, білки, мікроелементи. В ту ж групу потрапляють і годуючі мами.

А от літні люди можуть дотримуватися посту на свій розсуд: якщо вони відчувають, що таке харчування їм підходить і не викликає загострення захворювань, то ніяких протипоказань для них немає.

Джерело.