fbpx

“Ви вбиваєте бажання жити”: киянин розповів про скандальний випадок

Чоловік розкритикував ставлення співробітників до пасажирів з інвалідністю, повідомляє «Сегодня».

З відомим киянином, співзасновником ініціативи “Доступно.UA” і чемпіоном України з плавання Дмитром Щебетюк, який пересувається на інвалідному візку, стався скандальний випадок в столичному метрополітені.

“Мене вчора публічно згвaлтyвaли”, – повідомив чоловік на своїй сторінці в Facebook і розповів про випадок, який стався з ним на центральній станції підземки. Історія вразила багатьох жителів.

“Ви питаєте, як людям з інвалідністю живеться? Прелюдія почалася при вході в метро” Арсенальна “. Спочатку одна працівниця станції запитала, чи потрібна мені допомога. Я відповів, що не потрібна, сам впораюся. Тут з-за спини інша працівниця, посміхаючись до вух, перегороджує мені шлях зі словами “А не пущу!”. і не пускає …

Тут приходить тітка в помаранчевому жилеті і починає тягнути мене спиною назад з жорстким твердженням: “Відпусти колеса, не чіпай! Я сама все зроблю “. Я намагався пояснити, що мені потрібен контроль над ситуацією, хоча б до ескалатора самому доїхати, але їй було все одно. Вона тягнула мене далі. Я ніколи в житті не відчував такої безпорадності.

Моє гідність публічно гвaлтyвaли на очах натовпу людей, а я не міг ніяк їй протистояти. Тому що “такі правила” …. я не міг нікому дивитися в очі. і це був не сором, а щось гірше. Так я проїхав з нею перший ескалатор … це повторилося і на другому “, – розповів Дмитро.

Випадок вразив чоловіка до глибини душі. “Легше автостопом по селах, ніж кілька станцій в метро. Ваші правила з надання послуг пасажирам з інвалідністю відбирають час і вбивають бажання жити”, – написав Дмитро.

Він, до речі, – не тільки чемпіон України з плавання, але і входить в резерв паралімпійської збірної зі стрільби з лука.

У метрополітені пояснюють, що є інструкція, згідно з якою людей з інвалідністю в метро повинні супроводжувати співробітники. Але визнають, що є проблеми з ввічливістю.

Читайте також: ПІД КИЄВОМ ЧОЛОВІК ВBUВ СВОЮ НАЧАЛЬНИЦЮ ЧЕРЕЗ ЗАБОРОНУ КУРИТИ НА РОБОТІ

“Завтра ми зустрінемося і детально обговоримо ситуацію, що склалася. У нас є інструкція, яка передбачає супровід людей на інвалідних візках – вона дуже важлива в плані безпеки. Ця інструкція прописана, виходячи з багаторічного досвіду, і не тільки нашої країни.

Я думаю, що було більше питань до ввічливості спілкування. Ми готові проводити тренінги, лекції, навчання для наших співробітників і готові вислухати пропозиції громадських організацій, благодійних фондів, які займаються цим питанням.

Ми розуміємо, що на сегоднiшній день співробітники, які надають таку допомогу, не є якимись суперпрофесіоналами – це звичайні працівники на станціях “, – розповіла нам радник глави” Київського метрополітену “Наталка Макогон.

You cannot copy content of this page