fbpx

Відома перша країна ЄС, яка повністю відмовилася від російського газу: “Якщо ми змогли – решта Європи також зможе”

Відома перша країна ЄС, яка повністю відмовилася від російського газу: “Якщо ми змогли – решта Європи також зможе”

З початку квітня Литва відмовилася від імпорту газу з Росії. Таким чином вона стала першою країною в ЄС, яка зважилася на таке рішення.

Про відповідне рішення заявило Міністерство енергетики Литви. Також пост відмові від російського газу присвятив президент країни Гітанас Науседа.

Відомство зазначило, що від початку квітня країна не імпортувала газ з країни-агресорки. Відповідну заяву підтверджують дані оператора Amber Grid. Вони свідчать про те, що станом на 2 квітня до Литви через інтерконектор з Білоруссю не постачалося жодного кубометра газу.

Газові потреби Литви задовольнятимуть завдяки імпорту через термінал у Клайпеді. У країні переконують, що цього має бути достатньо для використання. Якщо ж знадобиться більше газу, то його перекачуватимуть з Литви. Для цього використовуватимуть інтерконектор з Польщею.

“Ми перша країна ЄС серед тих, які отримували газ від “Газпрому”, що стала незалежною від постачання газу з Росії”, – наголосив міністр енергетики Дайніус Крейвис.

Він також додав, що це точка неповернення в енергонезалежності країни.

Президент Литви Гітанас Науседа підкреслив, що протягом багатьох років країна ухвалювала рішення. Тепер вони дозволили безболісно розірвати енергетичні зв’язки з країною-агресоркою.

“Якщо ми змогли – решта Європи також зможе”, – наголосив президент.

Ми в захваті від Литви та вкотре переконуємося, що ця маленька країна – наш справжній друг. І що саме литовський народ можна і варто називати братнім. Адже він такий же незалежний і вольовий.

You cannot copy content of this page