fbpx

Віталій Козловський випустив щемливу пісню про війну і зняв кліп біля зруйнованих будинків: на це відео неможливо дивитися без сліз

Віталій Козловський випустив щемливу пісню про війну і зняв кліп біля зруйнованих будинків: на це відео неможливо дивитися без сліз

Композиція була написана у 1985 році і має дуже цікаву історію.

Український співак Віталій Козловський, який від самого початку війни залишається в Києві, презентував пісню “Інша весна”. Кліп на композицію був знятий у місцях, які зазнали найбільших ворожих ударів у столиці.

Відповідне відео з’явилося на Youtube-каналі виконавця. “Це повстанська пісня, її автори Йосип Струцюк та Вадим Гаркавий. Вона була написана у 1985 році і має дуже цікаву історію. Автори надихнулися на її написання після перегляду світлин з Волині 40-50х років.

Там тоді точилися бої, а на світлинах поряд з мужніми вояками української повстанської армії – привітні та вродливі дівочі обличчя. Вони не пошкодували своєї молодості та життя, щоб боротися за вільну Україну. І сьогодні рядки цієї пісні – у саме серце. Наші прекрасні люди, які планували жити, будувати, працювати, створювати сім’ї, народжувати дітей, мужньо стали на захист нашої України від окупанта”, – розповів артист детальніше історію композиції.

“Руйнування неймовірні. Без болю дивитись на це не можна. Неможливо повернути людей, яких вже немає. Ця відеоробота – це крик душі кожного українця та звернення до всього світу – бути небайдужими до цього геноциду та нашого горя”, – каже Віталій.

Козловський поділився, що поки проходив процес знімання, підходили люди, ділились історіями. Чоловік в літах спав у своїй квартирі, коли прилетіла ворожа ракета. Квартиру, як і весь під’їзд, зруйнувало повністю. Його завалило. Дивом вибрався з-під уламків живим. Улюблена кішка не змогла вижити, бо легка, і її сильно кинуло об стіну від ударної хвилі. Розповідає про сусідів – не всі з них пережили цей удар. Тепер він живе у знайомих, і щодня приходить дивитись на те, що лишилось від колишнього спокійного життя.

Поряд стоять бабуся з маленькою онукою, сусіди. Вдивляються у обгорілий каркас будинку і нарешті знаходять вікно на 6 поверсі. Кажуть, що там жила найкраща подруга дівчинки, до неї часто приходили в гості в цю квартиру. Тепер від неї залишилися чорні порожнечі вікон.

Навколо дому розкидане те, що було улюбленими речами, частинками мирного щасливого життя людей, а крізь ці уламки пробиваються весняні першоцвіти.

У будинку, біля якого лупнула ракета, повністю випала стіна. На землі – глибока воронка від удару. Довкола – уламки меблів, чорні скелети обгорілих автомобілів. Чоловік прийшов у залишки квартири, щоб забрати те, що вціліло. Збирає найдорожче – родинні фото, рідні серцю дрібниці. Скарби, які тепер можна вмістити в одну невелику сумку.

“Розговорилися з ним. Світла людина та оптиміст. Попри неймовірну розруху навкруги, каже, що духом не впаде, життя продовжується, вірить, що все відбудуємо, головне – Перемога України! Ось такі наші люди, щирі, сильні, світлі, незламні. З такими людьми ми все подолаємо!” – розповідає співак.

Маленька Єва-Марія з мамою і бабусею живуть в будинку неподалік від того місця, куди вдарила ракета. Їй 4, але вона вже розрізняє звуки ударів і навіть заспокоює маму: “Не хвилюйся, це ППО”. Дівчинка теж з’являється у відео разом з мамою Наталею. “У малої, в її найбезтурботніші дитячі роки – дорослий серйозний погляд. Війна вже залишила свій страшний слід. Я впевнений в нашій Перемозі. Так воно і буде!” – підсумовує артист.

Фото, скрін з відео

You cannot copy content of this page