fbpx

Водіям в Україні загрожують нові перевірки на дорогах

Українські законодавці вирішили в черговий раз посилити покарання за водіння авто в нетверезому вигляді. Днями у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6679, під яким підписалося 11 народних депутатів з різних політичних фракцій.

Документ містить цілий ряд нововведень, які не тільки збільшують штрафи за п’янку за кермом, але і істотно розширюють права поліцейських на дорогах, пише UBR .

Згідно з чинним законодавством, любителів їздити напідпитку обчислюють за простою формулою: якщо у водія в крові виявили менше 0,1 проміле – він тверезий, більше – п’яний.

Ступінь сп’яніння не має значення: відповідальність однакова і для тих, хто “набрав” 0,2 проміле, і для тих, хто випив відразу на 2 проміле. Новий законопроект пропонує трохи збільшити допустиму концентрацію алкоголю в крові (до 0,2 проміле).

Але карати автомобілістів в залежності від ступеня сп’яніння: 0,2 проміле рівноцінні 200 грамам сухого вина для чоловіків і 100 грамам для жінок або 200 і 100 грамам шампанського, 50 і 30 грамам горілки, 500 і 330 грамам пива.

Друге важливе нововведення: під час огляду для підтвердження факту сп’яніння поряд з аналізом сечі та крові може бути використаний аналіз видихається водієм повітря (звична “трубка”, що застосовується сьогодні на первинній стадії перевірки).

Зараз при огляді в медустановах у водія найчастіше беруть біологічні проби (сечі і крові), а подих – не береться до уваги. Зміни ж прописані таким чином, що, якщо їх приймуть у нинішньому вигляді – у автомобілістів, можливо, з’явиться вибір: здавати аналіз крові на вміст алкоголю, або просто “подихати в трубку”.

Рейди тверезості

Також пропонується дозволити патрульної поліції проводити спецоперації для “вилову” п’яних водіїв. Для таких рейдів навіть передбачено появу нового дорожнього знака.

Планована схема облаштування “пасток” така: поліцейські визначають зону проведення спецоперації, виставляючи спеціальні тимчасові знаки. В’їжджають на цю територію машини автоматично потрапляють під тотальний контроль – зупинити і перевірити на алкоголь можуть будь-кого.

“У зоні дії спеціального знака патруль зможе перевіряти будь-які машини, в тому числі – транзитно проїжджаючі. Нескладно здогадатися, що в разі прийняття цієї норми, такими знаками можуть запестреть квартали з популярними ресторанами та нічними клубами”, – зазначив юрист ЮФ Ario Вадим Динник .

Водіїв заспокоюють: секретності і “засідок в кущах” не буде: дати і місце перевірок стануть повідомляти на сайті Нацполіціі, в ЗМІ та в соціальних мережах.

Юристи ж підкреслюють, що право приймати рішення про встановлення знака та перевірці водіїв в тому чи іншому місці пропонується надати одноосібно начальникам підрозділів патрульної поліції, що відкриває широкі можливості для побудови корупційних схем.

Адже нескладно спрогнозувати, що власники елітних закладів, де відпочивають VIP- клієнти, будуть всіляко намагатися захистити своїх гостей від непотрібних клопотів, в тому числі, підкуповуючи поліцейських.

А ось якщо водій, побачивши “п’яний” знак, не захоче в’їжджати в зону його дії, а, наприклад, розгорнеться, це його не врятує. Патруль зможе його зупинити і перевірити на алкоголь.

Будь-які ознаки сп’яніння – невиразна мова, почервоніння очей, неадекватна поведінка, хитка хода тощо. – дозволять поліції настояти на огляді, в тому числі із застосуванням технічних засобів.

Поголовна перевірка

По суті, до вже позначеним в ПДР дев’яти законним причин зупинки (перевищення швидкості, ознаки несправності авто, причетність до ДТП , інформація про викрадення машини та ін.), Додається ще одна: для перевірки на тверезість.

“Поліцейські мають право зупинити будь-який автомобіль. При цьому залишається місце для маніпуляцій – патрульний може скласти протокол фактично безпричинно. Зафіксує відмову пройти огляд, який підтвердять два випадкових свідка, а потім доводь зворотне”, – розповів Автоюрист Богдан Глядик.

Читайте також: ЯК РОЗБАГАТІЮТЬ УКРАЇНЦІ В 2017-М: СКІЛЬКИ ГРОМАДЯН БІДУЮТЬ І ЯК ЗРОСТУТЬ ДОХОДИ

Відмовитися від огляду на стан сп’яніння після прийняття нового законопроекту стане практично неможливо. Зараз якщо є підозри, що водій п’яний, але той не хоче “дихати в трубку”, він може відмовитися, за що буде притягнутий до відповідальності (прирівнюється до водіння в нетверезому вигляді).

Але якщо ви дійсно не пили, можна відразу ж після спілкування з патрулем пройти в будь-якому медзакладі огляд. З укладенням лікарів про відсутність ознак сп’яніння у водія є реальний шанс домогтися припинення адміністративної справи через суд .

“Також зазначу, що ряд норм, що стосуються проведення огляду водія на стан сп’яніння виписані непослідовно або недостатньо коректно”, – зазначив Вадим Динник.

You cannot copy content of this page