fbpx
Лайфхаки
Вихідні стали набагато приємнішими! Сама переконалася – і вам раджу: спробуйте ці прості лайфхаки і відразу помітите, що вихідні стали вихідними, а не днями, за які треба переробити все.

Скоро вихідні, а у вас вже голова обертом від намічених на суботу-неділю численних справ? Стоп! Ці дні – для відпочинку, для відновлення сил і спілкування з родиною та друзями. Ці поради для тих, хто ще не навчився розвантажувати себе у вікенд і робити вихідні вихідними.

Отже:

Плануйте заздалегідь

Так, звучить трохи занудно. Але згадайте, як зазвичай проходять вихідні без плану. Ви довго лежите в ліжку, повільно збираєтеся, апатично гортаєте сторінки в інтернеті, придумуючи, куди можна сходити. В результаті виходите з дому пізно і роздратованими, адже частина вихідного дня пройшла даремно.

Тому починайте думати про вихідні вже понеділок! По-перше, це приємно, тому що передчуття радості – теж радість. По-друге, ви встигнете придумати, де хочете побувати, і узгодити плани з друзями. При такому підході ви відразу будете зберігати собі інформацію про цікаві заходи зі стрічки соцмереж. І більше не доведеться в суботу згадувати, що ви таке цікаве бачили протягом тижня і де.

Дозвольте собі непродуктивність

З дитинства нам кажуть, що найкращий відпочинок – зміна активності. І ось в суботу ми лежимо в ліжку без сил хоча б висунути ногу з-під ковдри і гриземо себе за те, що лінуємося. Потім дивимося серіал і знову коримо себе, бо можна було зробити щось корисне. Припиніть це робити і дозвольте собі займатися всякою нісенітницею, якщо вона дійсно приносить вам радість!

Ніхто не виставляє вам оцінки за те, як ви проводите вихідні. Тож подолайте свій комплекс відмінника і живіть в задоволення.

Перфекціонізм – будням
Ми визначилися, що планування – ключ до успіху. Але складати жорсткий розклад теж не потрібно. Бо якщо щось піде не так, це зіпсує відпочинок. Нехай план виглядає як конструктор: якщо не вийшло потрапити в одне місце, його легко замінити на інше. Форс-мажори трапляються, але вони не повинні ставати на заваді. Не задирайте планку очікувань і дозвольте собі розслабитися. Зрештою, вихідні створені саме для цього.

Домашні справи – серед тижня
Всупереч побоюванням мами, ви не заросте брудом, якщо перестанете проводити суботу в компанії ганчірки і пилососа. Рядове прибирання може затягнутися на години, якщо ви натрапите в надрах шафи на щось пам’ятне або цікаве. А якщо прибирання займає лічені хвилини, тим більше є сенс перенести його на середу або четвер, щоб у вихідні відпочити і встигнути зробити все намічене.

Ваш друг – режим
Вихідні здаються чудовою можливістю надолужити буденний недосип. Але будильник все ж краще завести. Занадто довгий сон може привести до головного болю через зниження рівня серотоніну. А в розбитому стані складно радіти життю. Так що просто поспіть трохи довше, ніж зазвичай, щоб надолужити згаяне. До того ж ранні підйоми звільняють купу часу для цікавих занять.

Відкладіть роботу до понеділка
Люди боролися за восьмигодинний робочий день і п’ятиденку не для того, щоб ви всі вихідні сиділи за ноутбуком і напісивалі колегам в месенджерах.

Тому у вихідні намагайтеся заблокувати канали зв’язку, через які надходить тривожна, але нетермінова робоча інформація. Інакше якісно відпочити не вийде і чати з колегами затягнуть вас в наступний робочий тиждень передчасно. Плюс він читав текстові повідомлення і обдумування відповідей забирає багато часу, а вихідні і без того не гумові.

Активність наше все

Якщо ви не укладаєте асфальт лопатою, а сидите в офісі, ваш спосіб життя не можна назвати активним. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує займатися фізкультурою не менше 150 хвилин на тиждень. Це допоможе зберегти здоров’я.

Крім того, спортивні навантаження, навіть звичайна ходьба, допомагають впоратися зі стресом і стимулюють вироблення ендорфіну – гормону радості. Тож цей спосіб провести вихідні буде і корисним, і приємним. А ще це допоможе все встигнути, бо налаштує вас діяти швидко і рішуче.

Ранкові ритуали
Нехай у вихідних будуть особливі прикмети, які будуть говорити: «Ура, відпочинок!» Може, таким ритуалом стане особливий сніданок, або йога на балконі, або ранкова прогулянка з собакою у віддалений парк. Такий ритуал в майбутньому допоможе швидко налаштовуватися на відпочинок.

Знайдіть нове

А ось ритуалів, властивим будням, у вихідні краще уникати. Навіть якщо ви підете на прогулянку тією ж дорогою, що ходите на роботу, це може вибити з колії. Тіло ж знає, що за цим звичайно слідує довгий робочий день. Зіграйте на контрасті!

Подумайте про неділю

Недільний вечір складно називати часом відпочинку. Одні думками вже понеслися на роботу, інші присвячують його стражданням через наближення понеділка. Займіть цей вечір чимось приємним і відволікаючим, що не залишить місця для переживань! Зустріньтеся з друзями, сходіть в кіно або театр. Але не забувайте: повернутися слід не пізно, щоб встигнути полежати в ліжку перед сном і згадати, якими відмінними були вихідні!

Джерело

facebook