fbpx
Цікаве
Виявляється, собаки можуть попередити нас, коли варто бути обережнішими з іншими людьми!

Собака – друг людини. Надійний і вірний. А ще. вчені довели, що собаки легко можуть розпізнати погану людину з недобрими намірами.

Недавнє дослідження показало, що собаки можуть зрозуміти, наскільки надійною є людина, яка стоїть перед нами. Виявляється, собаки – справжні детективи і можуть попередити нас, коли варто бути обережнішими з іншими людьми. Джерело

Дослідження проводив вчений Акіко Такаока з Кіотського університету. Він і його колеги хотіли дізнатися, чи повірить собака людині, яка їй явно бреше. Експеримент проводили в 3 етапи, щоб зрозуміти, як швидко тварина зможе визначити, що перед нею ненадійна людина.

Група вчених стверджує, що це дослідження є дуже важливим для подальшого вивчення поведінки собак. Воно показує нам, що собаки значно охочіше взаємодіють з чесними людьми, додає Джон Бредшоу з Брістольського університету.

В рамках експерименту господар собаки спочатку вказував на контейнер з їжею. Тварина підбігає до нього. Потім чоловік вказував на порожній контейнер. Собака обманювалася і слідувала за жестом.

Вже було відомо, що собаки цікавляться об’єктами, на які вказує господар. Іншими словами, вони правильно розуміють людські жести. Але виявилося, що, якщо жести непослідовні, собака стає нервовою та напруженою.

До найдальшого, пустого контейнеру не підійшла жодна тварина. На другий раз вони не повірили обману. В експерименті взяли участь 34 собаки, і всі вони показали однакові результати, повідомляє журнал Animal Cognition. Собаки використовують свій попередній досвід, щоб визначити, чи варто вірити людині.

Такаока планує провести подібний експеримент з вовками – найближчими родичами собак. Поки ж поточне дослідження показало, що собаки проявляють цікавість до нових речей, але швидко роблять висновки, чи варто продовжувати вірити Людині.

Читайте також: Я тиждень спала під дійсно важкою Ковдрою. Ось як це Змінило моє Життя

Розширені дослідження показали, що собаки також розуміють, які відносини у їх господарів з іншими людьми. В експерименті власники собак просили незнайомців про допомогу. Після цього людям пропонували пригостити собаку. Поведінка тварин здивувала всіх.

Домашні вихованці не стали брати частування у тих, хто вів себе грубо з їх господарями. Вони вважали за краще, щоб їх годували ті, хто допомагав. Собаки з меншою охотою, але все ж брали ласощі у людей, які проігнорували прохання. Однак грубі й aгрeсивні учасники експерименту так і не змогли заслужити довіру.

Інше незалежне дослідження показало аналогічні результати: собаки відмінно зчитують соціальні норми. Вони точно так само уникали людей, які погано поставилися до їхніх господарів.

До цього було доведено, що собаки зчитують наші жести і міміку. Вони можуть розшифрувати наші жести, щоб зрозуміти, чи варто слідувати нашим підказкам. Проте дослідження показують, що собаки в основному живуть в сьогоденні, «замислюючись» про минуле чи майбутнє тільки в нестандартних ситуаціях.

Але якщо ви часто обманюєте собаку, вона не буде вам довіряти і підкорятися. А якщо собака не любить ваших друзів, можливо, щось не так у вашій дружбі?

facebook