fbpx
Україна
Вже не Дружба народів: арка в Києві отримала нову назву

Вже не Дружба народів: арка в Києві отримала нову назву

Також у столиці планують прибрати з вулиць понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків.

Київрада 14 травня ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів. Відтепер вона матиме назву – Арка Свободи українського народу.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко в своєму Telegram-каналі

За його словами, також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму.

“Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, Інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань. Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань має бути швидким, проте обгрунтованим”, – наголосив мер.

Як розповів Кличко, рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку “Київ цифровий”.

Все буде Україна!