Я сама з Харкова, але вже майже півтора року живу з сином, невісткою і онучкою в Києві.
Я знаю, що для молоді це не зручно, але я стараюся бути дітям корисною.
Ще до канікул я водила і забирала онучку зі школи. Потім робила з нею домашнє завдання. Всі гуртки також були на мені.
З часом до роботи підключилося і готування. Я розумію, діти приходять з роботи і приємно, коли на столі вже їх чекає смачна вечеря. Мені не важко, а навіть приємно.
Онучка моя закінчила четвертий клас, вона дуже активна дитина, ми часто гуляємо, ходимо в театр.
Невістка ж моя працює провізором в аптеці, мій син на телебаченні, він оператор.
В хаті, а в дітей своя трикімнатна квартира, завжди прибрано. Раз в місяць вони замовляють клінінгову компанію, хоча я казала, що сама зможу прибрати, коли треба. Але розумію, що так як прибирають професіонали своєї справи, я не зроблю за тиждень.
Мають діти гроші, нехай замовляють, я не проти таких розходів.
Єдине, що мені не подобається в невістці, що вона зовсім не слідкує за взуттям, навіть своїм.
В Яни зазвичай (зараз така мода), все біле. І взимку було біле, і зараз, влітку, білі босоніжки, кросівки, шльопки. Те саме і в Данелії, моєї онучки, взуття таке захаращене. Ні, воно гарне, дороге, але я маю на увазі – брудне. Я жодного разу не бачила, щоб Яна його мила.
Я довго вагалася, мити чи не мити і одного дня таки не стрималася. Я перечистила десь з десять пар, а то і більше.
Я чекала що ввечері, коли Яна прийде, то мене похвалить, я таки мах роботи зробила. Але була тишина, тільки Данелія зацінила мою роботу, обнявши мене і поцілувавши.
І ось через тиждень дивлюсь, знов все чорне. Я знов помила. Але невістці мабуть так зручно.
Як на мене це дивно. Вона працює в чистоті, в аптеці. Завжди охайна з легким макіяжем, а про взуття взагалі не думає.
Мені було б неприємно, а їй хоч би хни.
Але вона і дочку такому вчить. Я коли сказала Данелії помити свої кросівки, вона сказала, що це не обов’язково.
Я вважаю, що мама має подавати дітям приклад.
Поки я нічого їй не говорила. І ось в мене до вас питання, піднімати з нею це питання, чи нехай буде, як буде?
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною