fbpx

Як 13 вересня не втратити розум і уникнути зустрічі з нечистю

Журавлину не можна було збирати раніше 13 вересня – це, за прикметами, могло накликати біду на людину.

У церкві 13 вересня вшановується пам’ять святого Купріяна Карфагенського, який жив в III столітті і був відомий як єпископ Карфагена.

Був майстерним богословом, і велику частину своїх творів присвятив питанням відступництва, причинам, що його викликають.

Купріян народився і виріс в язичницькому середовищі і в молоді роки навіть не думав про те, щоб присвятити себе Богові. Навпаки, тоді він ніяк не був пов’язаний з церквою – працював юристом.

Читайте також: ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ВИСИПАТИСЬ: 5 ПОРАД

Проте в якийсь момент Купріян усвідомив своє призначення, прийшов до віри і через деякий час став єпископом. Під час гонінь на християн Купріян не відмовився від своєї віри, за що і був страчений. Саме Купріян вважається першим африканським єпископом-мучеником.

У народі 13 вересня називали Журавлиним віче, оскільки вважали, що саме зараз журавлі збираються біля боліт, на луках і вирішують, як і куди їм відправитися на зимівлю.

Найулюбленіша ягода цих птахів — журавлина, яку часто називали Журавинка, але ходити в цей день на болота до відльоту журавлів ні в якому разі не можна, оскільки можна потонути на болоті або втратити розум.

13 вересня збирали урожай буряків, картоплі, моркви, журавлини. Журавлину не можна було збирати раніше 13 вересня – це, за прикметами, могло накликати біду на людину.

Так, вважалося, що жінка стане бeзплiднoю, а у хлопця нечиста сила розум вкраде. Крім того, нечисть може людину в болото затягнути.

Першою за ягодами в цей день відправляли людину, яка народилася 13 вересня – вважали, що вона знає дорогу, де росте багато журавлини. З цієї ягоди згодом готували начинку для пиріжків, киселі, варення.

Прикмети 13 вересня:

Якщо журавлі в цей день летять низько — зима очікується тепла, якщо високо — холодна.

Журавлі голосно курликають — до дощу.

Домашня птиця настовбурчився — до негоди.

Вересень птицю в дорогу квапить.

Джерело.

You cannot copy content of this page