fbpx

Як діти в угорських школах перейдуть на українську: “за” і “проти”

Після прийняття освітньої реформи діти дізнаються, як це вчитися українською, а не на угорському.

Не так давно Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон “Про освіту”. Скандал навколо цієї реформи не вщухає досі, адже планується ввести викладання українською мовою в школах національних меншин.

Хоча не все так погано, так вважають в одній зі шкіл в Закарпатській області.

У місті Виноградів 20% населення – етнічні угорці. Саме тут навчаються угорською. Тепер, після прийняття освітньої реформи, тут діти дізнаються, як це вчитися українською, а не на угорському.

Читайте також: ОЦІНИЛА ВЛАСНУ ДИТИНУ У 35 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ: НА КИЇВЩИНІ ЖІНКА НАМАГАЛАСЬ ПРОДАТИ СИНА (ФОТО)

У цій школі до змін вже готові, хоча пару пунктів, як вважає директор, і потрібно доопрацювати. Наприклад про те, що один або кілька предметів в школах нацменшин можуть викладати на угорській мові. Адже одна справа викладати один предмет на українському, а інша справа – все, в тому числі і точні науки.

“Государсвенном мову повинні всі знати”, – говорить Габріелла Гомокі, директор школи в місті Виноградів.

Підтримує думку колеги і директор уже української школи на Закарпатті. Тут вважають, що проблема буде і з учителями. Адже, якщо викладач в університеті вивчав предмет угорською мовою, то і в школі викладати українською буде важко.

Втім, глава Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк вважає, що до таких змін все готові, адже діти і так знають українську мову.

“Є норми, які не зовсім зрозумілі, але до 2010 року все це можна виправити. Адже, щоб вступити в Угорщину в університет в першу чергу потрібно знати англійську мову. Діти виїжджають більше в Англію, Францію, Італію і там пріоритет ставиться не на Угорська мова “, – говорить Русанюк.

Джерело.

You cannot copy content of this page