fbpx
Лайфхаки
Як прасувати складні речі без мук: поради

Про те, як впоратися зі складками на речах складного крою і розгладити вироби з делікатної тканини – навіть такі, яким контакт з праскою строго протипоказаний.

Як підготувати місце для прасування

Віртуози можна отримувати ідеальний результат і на столі, накритому ковдрою, але краще мати прасувальну дошку. Правшам її потрібно встановлювати заокругленим кінцем наліво, лівшам, відповідно, направо.

Світло повинне падати на робоче місце з боку менш активної руки, шнур – вільно слідувати за праскою і не заважати.

Читайте також: КІШКИ ЗДАТНІ ВИЛІКУВАТИ НЕБЕЗПЕЧНУ XВOPOБY У ДІТЕЙ

Під рукою добре мати марлю або спеціальну ганчірочку для прасування, ємність з водою. Як правило, сучасні праски оснащені розбризкувачами, але зволожити річ.

Як прасувати одяг

  • Сорочки

Для хорошого результату сорочка не повинна бути сухою. Перед прасуванням збризніть її водою.

Сорочку починають прасувати з коміра. Пропрасуйте його з внутрішньої, потім з зовнішньої сторони. Наступний етап – манжети. Їх слід розстебнути і розправити на прасувальної дошки, потім ретельно випрасувати.

Потім переходите до рукавів. На них не повинно бути стрілок. Щоб випадково не загладити їх, проходить праскою тільки по середині рукава, уникаючи місць згину тканини.

В останню чергу гладять спинку сорочки. Особливу увагу приділіть ділянці, на якому вибиті петлі – після застібання гудзиків.

  • Штани

Виверніть брюки навиворіт, розгладьте шви і кишені. Подальші маніпуляції проводяться з лицьового боку. Щоб на штанинах не з’явилося лискучих ділянок, скористайтеся вологою марлею.

Вона буде швидко сохнути від тепла праски, тому тримайте під рукою ємність з водою.

Покладіть одну штанину на дошку, накрийте марлею і пропрасуйте у напрямку знизу вгору. Слідкуйте, щоб в процесі не утворювалися заломи, позбутися від них буде непросто.

Потім займіться верхом брюк, для зручності їх можна натягнути на округлий край дошки. Особливу увагу приділіть складкам на поясі, якщо вони є.

Останній етап – загладжування стрілок. Зіставте бокові шви штанин і акуратно, через марлю, пропрасуйте згини тканини. Це заняття вимагає зосередженості, так як неакуратно стрілка виглядає більш неохайно, ніж її відсутність.

  • Піджаки

Через безліч швів і деталей піджак або жакет також краще гладити через марлю. Спочатку попрасуйте рукава, потім займіться плечима.

Полегшити завдання можна за допомогою валикого з туго згорнутого рушники. Покладіть його в рукав, щоб розгладити стрілку, і під плече, щоб випрасувати шви.

Спинка і поличка також гладяться з лицьового боку через марлю. З піджаком проблем виникнути не повинно, а жакет потребують особливої ​​уваги.

Слідкуйте, щоб на поличках не утворювалися складки, якщо їх не передбачив модельєр. «На закуску» залишаються комір. Щоб гладити було простіше, в процесі натягуйте тканину руками.

  • Трикотажні вироби

До трикотажу слід поставитися з увагою ще в процесі сушіння. Речі з цього матеріалу краще сушити розправленими на горизонтальній поверхні: тоді, можливо, гладити їх не доведеться. Якщо трикотаж все ж потребує прасування, змочити річ водою.

Активно водити праскою не потрібно, просто прикладайте гарячу підошву приладу до кожної ділянки речі і затримуйтеся в цьому положенні на декілька секунд. Так ви не деформуєте трикотажний виріб.

  • Делікатні речі

Вироби з тонкої тканини краще прасувати з вивороту при самому низькому температурному режимі. Спочатку спробуйте випрасувати ділянку речі, який знаходиться не на увазі: так ви зрозумієте, як тканину поведе себе після контакту з гарячою поверхнею.

Можна також зберегти шматок тканини, який часто пришивають до виробу, і тренуватися гладити делікатну тканину на ньому.

Як гладити домашній текстиль

  • Простирадла на гумці

Прасування простирадла з гумкою по периметру – випробування не для людей зі слабкими нервами. Незрозуміло, як її скласти і розмістити на прасувальної дошки.

Випрасувати простирадло можна безпосередньо перед використанням. Натягніть її на матрац і пройдіться по ній праскою. Якщо питання зберігання відпрасованих постільної білизни принциповий, можна пропрасувати простирадло на матраці, потім акуратно згорнути.

Складіть її навпіл і заправте один кут в інший з кожного боку, потім – ще раз навпіл, щоб всі кути були поєднані. Розправте вийшов прямокутник на столі і складіть, як традиційну простирадло.

  • Підодіяльники

Поверніть підодіяльник вчетверо. Пропрасуйте з одного боку, переверніть і повторіть процедуру. Розгорніть підодіяльник і знову складіть так, щоб не попрасовані боки виявилися зовні.

Знову пропрасуйте з обох сторін. Повторюйте, поки вся тканина не розправиться.

  • Шовкова постільна білизна

Шовк краще гладити з вивороту, щоб не пошкодити делікатну тканину. Обов’язково зберігайте ярлики, на яких написано, який температурний режим при прасування виробник рекомендує використовувати для вироби, і чітко дотримуйтесь цих порад.

Шовкова білизна не рекомендується збризкувати водою під час прасування: можуть залишитися розводи.

Якщо є необхідність зволожити річ, краще скропити її з пульверизатора і покласти на годину в поліетиленовий пакет. Так виріб рівномірно просочиться вологою.

  • Скатертини

Якщо виріб сильно пересушений, збризніть його з пульверизатора і скрутіть в рулон, щоб зволожити рівномірно.

Для бавовняних і лляних скатертин використовуйте гарячу воду, її тканину вбирає краще.

  • Штори

Штори потрібно гладити, коли вони ще вологі. Починайте прасувати фіранку у напрямку зверху вниз. Коли верхня кромка опуститься з прасувальної дошки майже до підлоги, повісьте штору на карниз.

Продовжуйте прасувати нижню частину, розправляючи її на дошці. Так ви уникнете заломів і забруднення тканини. Ламбрекени також прасують вологими.

Читайте також: ТРИ НАПОЇ, ЯКІ ЗДАТНІ ЗБАДЬОРИТИ НЕ ГІРШЕ ЗА КАВУ

Як гладити речі, які гладити не можна

Якщо ярлик на речі однозначно забороняє контакт тканини з праскою, але складки і заломи якось розгладити потрібно, існує два способи вирішення проблеми.

1. Прасування «з перешкодами»

Знадобляться чотири щільні серветки. Зволожите дві з них. Складіть «бутерброд»: волога серветка, суха, потім пом’ята річ, потім знову суха серветка і волога. Слабо нагрітою праскою пропрасуйте конструкцію.

2. Відпарювання

Повісьте виріб або розкладіть на дошці. Піднесіть праску до тканини, але не торкайтеся до неї розпеченою поверхнею. Перевірте прилад заздалегідь: разом з парою він може почати викидати шматки іржі.

Натискайте на кнопку до тих пір, поки річ не стане злегка вологою. Потім дайте їй охолонути і висохнути.

Джерело.