З одного боку – з появою автоматичних пральних машинок життя господинь стала набагато простіше: закинув білизна з засобом для прання – і дістав через годину чисте і приємно пахне.
Але щоб не зіпсувати одяг і машинку-помічницю, потрібно з увагою поставитися як до вибору засобів для чищення, так і до методики прання. У технолога компанії “Ельфа”, Наталії, дізнались про те, як вибрати засіб для прання і чим вони відрізняються.
Читайте також: ТОП-10 МОДНИХ ТРЕНДІВ: НАЙМОДНІШІ СУМКИ ОСЕНІ 2017
Автомат або ручне прання
Для машини-автомата необхідний лише спеціальний порошок. До його складу входять компоненти, які не утворюють стільки піни, як для ручного прання, і речовини, що перешкоджають утворенню накипу на деталях і елементах механізму пралки.
Використовувати його для ручного прання не варто: його гранули розчиняються набагато довше, а концентрація активних речовин – набагато вище.
У пральних порошках для ручного прання компоненти розчиняються швидше, а гранули не тільки легко розчиняються, а й дбайливо впливають на шкіру рук
Зберігаємо колір
Щоб зберегти насичений колір одягу, варто використовувати кошти зі стабілізаторами, які не дають фарбі вимиватися з тканини. “За одну-дві прання ви візуально не помітите, що речі зблякли. Але якщо постійно використовувати” неправильний “порошок, одяг швидко прийде в непридатність.
До того ж, наприклад, до складу засобів для прання чорних речей входять компоненти, які покращують ополіскуучі властивості води: після полоскання на темних тканинах не залишиться білястих розлучень “, – пояснює Наталя.
Рідкий формат
Рідкі засоби для прання зараз дуже популярні: по очищує властивостям вони не поступаються порошків. Крім зручності, такі кошти рекомендують людям з алергіями – їх аромат не розноситься по всій квартирі, як порошковий.
З ензимами
Для дитячої білизни краще вибрати порошки, в яких містяться ензими: вони добре виводять плями від білка (молоко, м’ясо, риба та ін.). Речі з такими плямами не варто прати при високих температурах: білок згортається і ще сильніше закріплюється в тканини. А хороші порошки з ензимами видаляють забруднення вже при температурі води 40 градусів.
Мильні горіхи
Натуральне миючий засіб, в корі якого містяться сапоніни – природні піноутворювачі. Горіхами можна мити волосся, тіло, посуд, поверхні – і, звичайно, прати.
Для прання 8-10 шкарлупок покладіть в полотняний мішечок (як правило, продається разом з горішками) і помістіть в барабан пральної машини.
Використовувати його можна кілька разів, “Перший час буде здаватися, що речі брудніше, ніж були: сапоніни вистіривается не тільки бруд, але і залишки миючих засобів, які залишилися в волокнах тканини”, – пояснює власниця екомагазіна Марія Стадник.
Вартість диво-горішків: від 20 грн за 100 г (вистачає на 3-5 прань).
Спортивний одяг
портивні досягнення зараз багато в чому залежать від одягу. Форма для занять зазвичай дорога, так як виготовлена зі спеціальної тканини, що вимагає особливого догляду.
Так що якщо ви хочете, щоб речі прослужили вам довго і зберегли свою функціональність, забезпечте їм правильний догляд. Потрібно прати спеціальними засобами на мінімальних температурах в режимі “Для делікатних тканин”.
На прилавках можна знайти рідкі засоби для спортивного одягу (ціна – від 80 грн / л), які найкраще видаляють плями від поту і нейтралізують неприємні запахи.
Бажано не давати “пропотевшей” одязі вилежуватися тиждень, а випрати максимально швидко.
Ні в якому разі не варто класти форму на батарею або в сушилку: під впливом високих температур високотехнологічна нитка руйнується і втрачає властивості.
Якщо хочете трохи заощадити, можна випрати речі засобом для миття посуду, попередньо замочивши на півгодини у воді з оцтом, щоб знищити неприємний запах “роздягальні”. Важливо: ніяких відбілювачів та інших агресивних засобів.
Пухові речі
Щоб не зіпсувати при пранні будинку пуховик, виконуйте кілька головних правил.
Слід підібрати спеціальний засіб – яке очистить, не залишаючи розлучень. Якщо такого на прилавках не знайшлося, краще взяти рідкий засіб для прання. А щоб убезпечитися від патьоків на висохлої тканини, скористайтеся функцією “додаткове полоскання”.
Щоб пух не збили, покладіть в барабан кілька тенісних м’ячиків. Прати потрібно на мінімальній температурі , віджимання краще відключити або залишити 400-600 оборотів в хвилину: якщо віджимати на великій швидкості, пух може збитися і навіть вилізти з швів.
Щоб висушити і не зіпсувати пуховик, спочатку повісьте його на плічка, над ванною, щоб стекла вода . Потім розкладіть в сухому, добре провітрюваному приміщенні, подалі від нагрівальних приладів: ніяких батарей і фенів!
Під час сушіння кілька разів виверніть його навиворіт і назад, і періодично струшуйте, щоб розбити пух. Якщо ж він скатався, розподіліть його вручну – це довго, але реально.
Позбавляємося від плям поту
Дуже багато речей приходять в непридатність через те, що під пахвами залишаються жовті, нічим не виведені плями.
Зазвичай така неприємність виникає внаслідок реакції поту (точніше, білка в його складі) з алюмінієм, який міститься в більшості дезодорантів і антиперспірантів. Щоб убезпечити одяг, для початку виберіть дезодорант, в складі якого немає “підступного” компонента – Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex Gly.
Також бажано не залишати брудні речі надовго: краще відразу прополоскати сорочку або футболку, ніж потім викликати важку очищувальну артилерію.
Постраждалі речі можна реанімувати спеціальними засобами для виведення плям (ціна – від 120 грн): побризкати в районі пахв і залиште на час.
Заощадити можна, використовуючи бабусині методи: змішайте в пропорції 1х1х1 білий оцет, соду і засіб для посуду в пасту і нанесіть на випрані речі в районі пахв. Залиште на годину, а в разі сильного забруднення – на ніч. Потім виперіть в максимально теплій воді.
Читайте також: ГАРЯЧИЙ АБО ХОЛОДНИЙ: ПЕРЕВАГИ ОБОХ ВИДІВ ДУША
Як не псувати речі при пранні
- Не ігноруйте інформацію на етикетці. Виробник не дарма пише, як краще прати і прасувати річ: дотримуйтеся рекомендацій.
- Не старайтеся з порошком: у разі передозування він затримається в швах одягу і може засмітити контейнер пральки.
- Не тріть місця з плямами дуже старанно: забруднення може тільки сильніше в’їстися в тканину, а тканину – зруйнуватися.
- Рідше використовуйте сушильну машину: одяг швидше зношується.
- Перед пранням сортуйте речі не тільки за кольором, але і за типом тканини. Не можна прати грубі речі разом з тонкими: зіпсуються і ті, і інші.