fbpx

Як обрати найкращий телевізор і не переплатити

На що звернути увагу при покупці телевізора й як не переплатити за непотрібні опції.

Магазини пропонують величезний вибір телевізорів: велика діагональ, тонкий корпус, Smart TV, фантастичне дозвіл екрана. І чим він наворочені, тим вище його вартість.

Вибрати хороший телевізор серед усього розмаїття не так-то просто, особливо не переплачуючи за непотрібні опції.

  • Вам напевно не потрібен Smart TV

За останні 10 років в телевізорах з’явилося безліч маркетингових вау-функцій. У 2011-2013 роках такою функцією була підтримка формату 3D. Всі прагнули купити такий телевізор, переплачуючи за опцію не одну тисячу рублів.

У 2017 році технологія мepтвa: телевізори з 3D офіційно вже ніхто не випускає. Задоволення виявилося сумнівним, зате протягом декількох років споживачам продавали непотрібну їм функцію за додаткові гроші.

Функція Smart TV з’явилася пізніше, але перетворилася на непомітне додаток до багатьох телевізорів. Їх оснащують операційною системою, на базі якої працюють невеликі додатки для доступу до онлайн-служб. Найчастіше мова йде про сервіси продажу кіно і серіалів.

Як показує практика, переважна більшість користувачів досить USB-порту, до якого можна підключити флешку з фільмом. Ви впевнені, що вам неодмінно потрібен Smart TV з платними сервісами? Якщо немає, забуваємо про нього і економимо 5-7 тисяч гривень.

Читайте також: 11 ЗВИЧОК, ЯКІ ЗРОБЛЯТЬ ВАС УСПІШНИМ

  • Епоха 4K ще не настала

На полицях магазинів масово почали з’являтися телевізори з дозволом 4K. У них щільність пікселів на один квадратний дюйм в чотири рази більше, ніж біля телевізора з 1080p і такою ж діагоналлю. Надвисока чіткість – звучить круто. Але чи потрібна вона вам?

Найпростіші 4K-телевізори як мінімум в півтора рази дорожче хороших 1080p-телевізорів зі схожими розмірами екрану.

Якщо знайдете підозріло дешеву марку 4K-телевізорів, то, швидше за все, зіткнетеся з обманом. У дешевих телевізорах з 4К використовуються матриці RGBw, де кожен четвертий підсвічений завжди світиться білим (замість того, щоб працювати на зображення).

По суті, у вас крадуть чверть від справжнього 4К-дозволу, замінюючи його білими болванками. Крім того, телевізор з такою матрицею погано відображає насичені кольори (червоний, зелений, синій).

При цьому користь від надвисокої чіткості поки дуже сумнівна: 4K-контенту зараз практично немає, за винятком роликів на YouTube. В інтернеті мало 4К-фільмів, на дисках їх не продають, онлайн-кінотеатри пропонують тільки традиційний 1080р.

Популяризація 4K-контенту в будинках почнеться не раніше 2020-х років, а поки 4К-телевізор – абсурдна трата грошей в умовах обмеженого бюджету.

  • Немає сенсу гнатися за брендом

Вибираючи телевізор, не варто орієнтуватися лише на бренд. Ці пристрої вміють робити не тільки найбільші компанії, які у всіх на слуху.

Більш того, в телевізорах різних брендів можуть стояти абсолютно ідентичні рідкокристалічні матриці (в світі всього кілька виробників РК-матриць). Компанії, які роблять телевізори, просто закуповують їх з одного і того ж заводу.

Ціни на телевізори з ідентичними матрицями будуть різнитися: чим популярніше і відоміший бренд, тим дорожче буде техніка.

Тому переплачувати за бренд в надії, що зображення буде краще, не варто. Купуючи телевізор менш відомого бренду, ви все одно отримаєте ЖК-матрицю з великого заводу. Зате ці компанії відрізняються привабливою ціновою політикою: за менші гроші вони пропонують більш функціональні і цікаві моделі.

Однак не поспішайте брати найдешевшу модель телевізора невідомого бренду. Вибирати краще ту компанію, яка має представництво і сервісні центри в вашому місті.

Купивши малозрозумілу китайську підробку без російськомовної інструкції, ви ризикуєте опинитися без гарантійного обслуговування і підтримки в разі шлюбу.

Хороший варіант – купити телевізор марки Prestigio . Цей бренд є одним з лідерів по виробництву портативної електроніки і добре зарекомендував себе на російському ринку. У 2017 році компанія Prestigio випустила нову лінійку телевізорів з екранами 24, 32 і 43 дюйма.

  • Надійність важливіше витонченості

Новинка останніх років – ультратонкі телевізори. У магазині це виглядає ефектно, але ви ж не будете дивитися телевізор в профіль. Тому переплачувати за ультратонкий екран навряд чи доцільно.

Крім того, тонкий телевізор для сім’ї з дітьми і домашніми тваринами не найкраща ідея. Якщо в будинку є дитина, собака або кішка, ультратонкий телевізор з однією ніжкою може швидко опинитися на підлозі, а то і зовсім розбитися.

Постарайтеся вибирати моделі, у яких підставка кріпиться відразу до двох частин корпусу. Така конструкція набагато стійкіше і надійніше.

Вибирайте телевізор з посиленими роз’ємами. Це вбереже його в разі, якщо за антенний кабель або HDMI хтось зачепиться ногою. Простіше і дешевше замінити зіпсований кабель, ніж зламану плату телевізора. Така характеристика передбачена в моделях телевізорів марки Prestigio.

  • Діагональ екрану важливіше наворотів

Вибираючи телевізор, орієнтуйтеся на діагональ екрану, а не на різні маркетингові фішки. Зайві 3-5 дюймів будуть набагато корисніше Smart TV або Wi-Fi. Так ви заощадите бюджет без втрати якості.

Оптимальною діагоналлю телевізора для середньостатистичної пострадянської кухні є 21-24 дюйма. Дітям шкільного віку в кімнату цілком вистачить 32-37 дюймів. У спальню або вітальню краще вибирати екрани не менше 40-47 дюймів.

Щоб зрозуміти, яку діагональ можна вмістити у вашій квартирі, визначте місце майбутньої установки телевізора і місце, звідки його будуть дивитися. Отримане відстань поділіть на 1,2 і на 2,5. Результат ділення – максимальна і мінімальна діагональ екрану, яка підходить для вашої кімнати.

Після переходите до вибору телевізора. Вивчіть характеристики і вартість вподобаних моделей. Знайдіть оптимальне співвідношення першого і другого. І ніякої переплати за бренд.

Джерело.

You cannot copy content of this page