fbpx

Як переконати кого завгодно!

Ці хитрощі допоможуть підкорити співрозмовника.

1. Використовуйте потужні слова

Переконлива мова складається з слів, які викликають відгук. Цей метод постійно використовується в рекламі.

Просто уявіть, що вам потрібно продати комусь послугу автострахування. Ви, звичайно, можете сказати, що кожен день на дорогах відбуваються тисячі аварій або нещасних випадків.

Але краще побудувати фразу інакше: «Кожен день на дорогах гuнyть тисячі людей» або «Кожен день тисячі аварій закінчуються cмepтю».

Cмepть – більш сильне слово, ніж вuпaдoк.

2. Намагайтеся виглядати гідно, але не зарозуміло

Приємний зовнішній вигляд має, але може послужити і погану службу. Небезпека в наступному: людина, одягнена краще за інших, відчуває силу і часто починає вести себе поблажливо. А це відштовхує.

Пам’ятайте, що той, кого ви намагаєтеся переконати, апріорі вище вас: у нього є право сказати «ні». Так що намагайтеся виглядати добре , але не здаватися краще за інших.

3. Зосередьтеся на майбутньому

По-перше, фрази на кшталт «Ми будемо» або «Ми це зробимо» укорінюють у свідомості людини ідею, що це дійсно станеться. По-друге, конструкції з використанням майбутнього часу дають йому впевненість, що ви виконаєте обіцянку і не кинете його.

Але тут потрібно знати міру. Не будьте занадто настирливі і не приймайте рішення за іншого. Краще сконцентруйтеся на можливостях і позитивних ефектах цього рішення.

4. Виберіть відповідний канал спілкування

Якщо ви хочете когось умовити, вам потрібно зробити сама розмова комфортним для співрозмовника. Тому дізнайтеся, як саме він вважає за краще спілкуватися: особисто, по телефону або електронній пошті. Так ви підвищите його лояльність і свої шанси на успіх.

5. Говоріть мовою співрозмовника

Проста істина: люди охочіше довіряють тим, хто схожий на них, кого вони розуміють. Тому ваша задача – підлаштуватися під співрозмовника. Він не використовує жаргон? Значить, і ви не повинні. Жартує? Вам теж потрібно показати почуття гумору.

Це правило стосується і нeвеepбального спілкування. Якщо людина активно жестикулює, то і вам треба бути живим і відкритим. Якщо він вибирає закриті пoзu, варто бути більш стриманим.

Метод також працює з групою людей. Просто потрібно з’ясувати, на яку манеру спілкування аудиторія позитивно реагує.

6. Не засмічуйте свою промову

Кожен раз, коли вимовляєте «е-е-е» або «а-а-а», ви втрачаєте довіру співрозмовника.

Запам’ятайте: мова повинна бути чіткою і ясною.

Кращі способи зробити її такою – тренуватися вдома і обмірковувати свої слова за секунду до того, як вимовите їх.

Читайте також: 6 ПРИЧИН, ЧОМУ ПРАЦЮЮЧА МАМА — ЦЕ ДОБРЕ

7. Правильно вибирайте час

Ще одна запорука успіху в розмові – правильно вибраний момент. Для цього вам знову ж доведеться вивчити людини, проаналізувати його життя і графік.

Наприклад, багато зайняті керівники завалені роботою на початку тижня, а в п’ятницю вже подумки відходять від справ. Так що четвер може бути кращим часом, щоб їх переконати.

8. Повторюйте думки за співрозмовником

Простим повторенням ви показуєте людині, що слухаєте і розумієте його. Одночасно ви можете висловлювати і власну позицію, наприклад сказавши: «Якщо я правильно розумію, ви вважаєте це важливим через A і B. Я почув це і думаю, що C і D». Фраза відмінно працює і без використання алфавіту.

Джерело.

You cannot copy content of this page