fbpx

Як прискорити процес отримання біометричного паспорта

Зедержка видачі паспортів зараз становить 2-2,5 місяці.

“Подав документи на біометрику. Крім того, що відстояв у черзі цілий день, так ще й отримання аж 1 грудня (і то не факт). Чи можна якось прискорити процес?” – Василь Демидов, м Харків .

Відповідає Володимир Поліщук, речник ДП «Документ»:

“Видачу біометричних паспортів почали ще з січня 2015 року. Без особливих черг і суєти їх зробили до безвіза 2,5 млн громадян. Вони витрачали на оформлення 15-20 хвилин (на процедуру) і чекали від 7 до 20 робочих днів (з дотриманням термінів). Однак, після безвіза попит на біометричний паспорт виріс.

Читайте також: НАД УКРАЇНОЮ ЗАФІКСУВАЛИ РАДІОАКТИВНУ РЕЧОВИНУ

Причому проблема в тому, що 50-60% людей вирішили зробити його, як то кажуть, “про запас”, ніж та створили ажіотаж для всіх – з чергами і затримками у видачі.

Тепер залишається тільки чекати і не панікувати. Адже оформлення та видача – дві різні процедури, які виконуються різними компаніями.

Ми займаємося оформленням і активно боремося з чергами – проводимо розширення. Наприклад, недавно відкрили в Харкові новий зал. Раніше в день могли приймати 240 чоловік, а після оренди приміщення в центрі міста (на Сумській, 3, в ТЦ Ave Plaza) пропускна здатність зросла до 600 осіб в день.

29 серпня ми відкрили в Києві новий зал пропускною спроможністю 1100 чоловік в день, також вже відкрито open space в Одесі. Так що час у чергах вже скоротилося і займає 2-2,5 години, а якщо прийти після обіду, то і в один годину можна вкластися.

Щодо видачі: залишається чекати лише спаду ажіотажу. Там від нас мало що залежить. Затримка ж, дійсно, становить 2-2,5 місяці.

“Поліграфічний комбінат” Україна “, який займається друком біометричних паспортів, не встигає їх друкувати, так як попит занадто високий. В січні 2018 роки ситуація повинна змінитися, так як підприємство анонсувало закупівлю додаткового обладнання для друку паспортів.

Що стосується терміновості отримання біометрії в разі форс-мажорних обставин, то можливість така є: громадянин повинен докласти зусиль підійти на оформлення закордонного паспорта та надати докази термінової необхідності”.

Джерело.

You cannot copy content of this page