fbpx
Суспільство
Як розпізнати натуральне вершкове масло: відповідь експертів

Майже половину вітчизняного масла підробляють. Вершкове масло, спред, маргарин – від варіантів в магазині голова йде обертом. Обгортка схожа, але різниця в складі – колосальна.

Як правило, що саме в упаковці – масло або спред – пишуть на етикетці поруч зі складом. Розпізнати ще швидше допоможе ціна.

Справжнє чисте вершкове масло – задоволення не з дешевих. Уже зараз ціни на брикет вагою 200 г стартують від 32 гривень.

Популярні способи перевірки вершкового масла

Перевірити масло в домашніх умовах просто, запевняють споживачі. Існує думка, що холодне вершкове масло при нарізці обов’язково буде кришитися, а масло з додаванням жирів буде розрізатися рівно.

Є ще один спосіб: якщо нагріти масло, повинна з’явитися пінка і характерний білий наліт, а ось маргарин буде більше схожим на рослинне масло. Але фахівці з цим не згодні.

Читайте також: ПІДВИЩУЄТЬСЯ ЦУКОР І ТИСК — ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДОЗИ СНУ

Вони стверджують, що так можна перевірити лише жирність вершкового масла, а не наявність в ньому шкідливих компонентів.

Що небезпечніше для здоров’я: маргарин, спред або масло

Як пояснюють експерти, в першу чергу, у вершковому маслі не має бути трансжирів. Найнебезпечніше ці штучні жири не на бутерброді, а в кондитерській продукції.

Маргарин, в якому вміст трансжирів перевищує норму, за даними медиків, є причиною інфарктів, інсультів і атеросклерозу.

Експерти підкреслюють: якщо на упаковці значиться гідрогенізована олія або маргарин, такий продукт вживати не варто. Через шкідливі домішки ризик виникнення серцево-судинних захворювань зростає на 20%.

А ось вершкове масло з позначкою “спред” – майже золота середина. Спред дешевше масла і при цьому не настільки небезпечний для здоров’я, як маргарин.

Але навіть натуральне вершкове масло вчені довго вважали шкідливим для людини. Лише нещодавно фахівці змінили своє ставлення, з’ясувавши, що вершкове масло, навпаки, корисне. Але і його медики не радять з’їдати більше, ніж 15 г на добу.

Джерело.

facebook