fbpx

Як українці розбагатіють у цьому році

Рівень бідності, зазначають експерти, може в цьому році знизитися до 42%.

Ситуація з бідністю в Україні за останні кілька років покращилася. Так, ще в 2015 році за межею бідності знаходилися 58% українців. Щоправда, в 2014-му бідними за цією ознакою вважалися тільки 28% українців, як пише “Сегодня”.

У цьому році на бідність в першу чергу вплине зростання мінімалки в два рази. Крім того, очікується, що в жовтні українцям “осучаснять” пенсії – більше п’яти мільйонів осіб отримають надбавку – від 50 до понад 1000 гривень.

Бідність скорочується за умови, якщо зростання соціальних стандартів випереджає інфляцію, пояснює експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько. У бюджеті на цей рік зазначено, що соціальні стандарти повинні рости на два процентних пункти швидше, ніж інфляція.

Щоправда, як припускають в уряді, рівень інфляції в цьому році випередить закладений у бюджеті показник.

Соціальні стандарти, в тому числі і рівень мінімальної зарплати, впливає на добробут найбідніших українців, пояснює HR-експерт Олександр Білоус. У комерційному секторі зарплати ростуть швидше. Середня зарплата в Україні на даний момент складає 6840 гривень, йдеться в даних Держстату.

За 12 місяців вона зросла на 37,2%, це рекордний показник за останні кілька років. У бюджетній резолюції до 2020 року спрогнозували, що вже через три роки середня українська зарплата досягне позначки в 10 537 гривень.

У грудні цього року прожитковий мінімум в Україні планують збільшити з 1624 до 1700 гривень. До прожиткового мінімуму “прив’язані” деякі виплати, в тому числі пенсія по втраті годувальника.

У разі смерті одного з батьків одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років). Від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одинокому батьку виплачують щомісяця.

Індексацію пенсій уряд пропонує перенести з грудня на жовтень цього року. Мінімальний розмір виплати планують збільшити з 1312 до 1373 гривень. В результаті пенсіонери отримають надбавку в 61 гривню.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ ЗАКЛИКАЮТЬ УНИКАТИ ПОДОРОЖЕЙ ДО ЄГИПТУ ТА ІНДІЇ

You cannot copy content of this page