fbpx

Як відрізнити справжній мед від підробки

Якісний натуральний мед купити нескладно, якщо знати, як його вибирати. Уникнути покупки підробленого бджолиного продукту можна, експерти радять перевірити мед на тягучість.

“Як відрізнити підроблений мед від справжнього? Чи є якісь ознаки підробки?” – Тетяна Анісімова.

Відповідає Олена Світко , лікар-натуропат: “Є. Притому велика частина ознак дозволяє уникнути підробки, не відходячи від прилавка”.

Перше: попросіть продавця зачерпнути мед ложкою і подивіться, як мед стікає з неї. Підроблений мед опуститься на кшталт води: різко скупчиться, а при дотику з поверхнею утворює щось на зразок бризок.

Читайте також: “РІК БЕЗ ПОКУПОК”: В СВІТІ З’ЯВИЛОСЯ НОВИЙ РУХ

Натуральний стече тягучою ниткою, і на тарілці утворює мало розтікається гірку. Якщо є можливість капнути на папір, то підробка створить на ній вологу пляму.

Друге: спробуйте мед на смак. Справжній повинен в тій чи іншій мірі палити горло і відразу ж розчинятися в роті. Підробка залишить в роті крихти і матиме присмак карамелі (можливо, навіть зовсім легенький).

Третє: якщо бачите закристалізований мед – це не означає, що він підроблений. Будь-який мед з листопада починає кристалізуватися, а якщо він продається в вересні, можливо, просто торішній (правда, від його покупки краще все ж відмовитися, але з іншої причини – чим довше зберігається мед, тим він, безумовно, менше корисний).

Щоб переконатися, що кристалізований мед справжній, розітріть крапельку між великим і вказівним пальцями. Якщо крупинки не розчинилися – підробка.

А ось рідкий мед пізньої осені, навесні і взимку – фальсифікат: як я вже сказала, рідким в цю пору року він бути не може.

Джерело.

You cannot copy content of this page