fbpx

“Рік без покупок”: у світі з’явилося новий рух

Щоб вичавити з речей максимум користі, дякуйте речі за роботу і складайте їх вертикально.Чим більше речей проводиться в світі в “епоху споживання”, тим сильніше людство втомлюється від “швидкої моди”, повідомляє «Сегодня».

З’являється все більше людей, які купують лише необхідний мінімум речей, а всі вільні гроші витрачають на враження: подорожі, спілкування з друзями, майстер-класи, спортклуби.

На цій хвилі про себе заявило нове рух – “Рік без покупок” під девізом : “Колекціонуй враження, а не речі”.

Учасники об’єднуються в групи і мають намір рік обходитися тими речами, які у них вже є, не купуючи нічого нового. А щоб підтримати один одного, планують обмінюються елементами гардероба, які одним не підходять, але можуть бути корисні іншим.

Марина Тарасова з Києва – одна з тих, хто відмовився на рік від покупок.

“Все почалося з того, що я спробувала проаналізувати, куди йде стільки грошей.З’явилося відчуття, що мої витрати перестали бути усвідомленими: покупки здійснювалися, тільки щоб випробувати пару хвилин ейфорії на касі.

А потім у мене часто навіть не вистачало часу, щоб дістати їх з пакетів – так вони і складировались! Мені стало боляче на це дивитися. і я вирішила насолоджуватися речами, які у мене вже є “, – розповідає вона.

Київський психолог Людмила Новицька вважає такі течії дуже корисними, адже люди не тільки відмовляються купувати, але і об’єднуються за інтересами.

Читайте також: ДЕ ШУКАТИ РОБОТУ ВОСЕНИ І КОМУ БУДУТЬ ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ

“У різних соціальних груп – свій набір атрибутів успішності, – вважає психолог. – Тому, якщо люди створили групу, де успіхом є здатність протриматися рік без покупок – це чудовий спосіб вийти з битви з нормальною самооцінкою”.

Чому це відбувається

Психолог Світлана Петканич пояснює появу таких течій тим, що зріс рівень життя. “Раніше речі були в дефіциті і мали високу цінність в очах людей, – вважає Світлана. – Зараз речей дуже багато. А коли базові потреби забезпечені, на наступний рівень виходять більш високі потреби – подорожі, враження і відпочинок.

Але, навіть дотримуючись течією, краще не переборщувати: якщо ви оголосили такий “детокс”, але, наприклад, побачили сукню мрії – купіть, щоб потім не шкодувати “.

Екологія: дбаємо про планету

Здійснюючи непотрібні покупки, ми викидаємо з працею зароблені гроші, а разом з ними – і ресурси планети: згідно з дослідженням The Huffington Post, люди щорічно використовують лише 80 мільярдів одиниць одягу з вироблених 150 мільярдів.

Замкнуте коло : придбання дає “дозу” радості, потім вона йде – і хочеться нових покупок. Тому, якщо ви вирішите “разбарахліть” шафа – не викидайте на смітник гарний одяг і взуття: знайдіть їм нового господаря.

Марі Кондо: не радує – геть із дому

Якщо в житло добра дуже багато і хочеться його не просто впорядкувати, але і скоротити – варто скористатися порадами японського “фахівця з прибирання” Марі Кондо. Вона пропонує всі речі оцінювати з позиції почуттів, які ті викликають.

Берете кожну в руки і прислухаєтеся до своїх відчуттів: якщо емоції позитивні – залишаєте. А якщо байдужі (наприклад, тортовница, подарована на весілля, і що стоїть вже рік в упаковці) – на викид: вони і місце займають, і радості не приносять.

Коробки з-під телефону, ноутбука та інших гаджетів, які на гарантії, потрібно скласти в одному місці і викидати, як тільки гарантія закінчиться. Окремо потрібно зберігати всі документи – талони, чеки та інше.

Марі Кондо вважає, що якщо весь ваш будинок буде складатися з “позитивних” речей – ви і самі будете відчувати себе по-іншому, адже ніщо не буде стомлювати і дратувати.

Позбавлятися від старих речей Марі радить теж особливим чином. Візьміть стару річ і подумки подякуйте її за те, що вона служила вам – а потім розстаньтеся з нею і забудьте. Звичайно, не всім її метод підходить, адже

Кондо досить категорична і пропонує все, що не радує, просто викинути, не даючи шансу підшукати хорошим і цілим речей нового господаря.

ЯК НАВОДИТИ ПОРЯДОК. Крім глобального “расхламленія” Марі розробила і свою систему зберігання. Необхідно розділити весь одяг за категоріями. Спідниці та светри не уживаються на одній полиці упереміш – кожної речі треба відвести свій індивідуальний кут.

Їх складають прямокутниками і ставлять на полиці вертикально, щоб отримати повний огляд всього наявного. Речі на плічках вона радить не розділяти по сезонах, а вішати, сортуючи по щільності – від шуб і пуховиків до легких літніх суконь.

Дрібні предмети – труси, шкарпетки, хустки, шарфи – згортають в рулони. Так вони не займають багато місця і відразу видно, де що розташоване.

Стратегія зворотної вішалки

Щоб зрозуміти, які речі вам не потрібні, спробуйте стратегію зворотної вішалки. Весь одяг повісьте на плечики таким чином, щоб гачки дивилися на вас. Одягнувши якусь річ – поверніть її в шафу, повісивши гачком від себе.

Уже через кілька місяців ви зможете визначити, який одяг дійсно носите, просто подивившись на напрям гачків – і навіть здивуєтеся, побачивши, на скільки непотрібних речей витратили гроші.

Читайте також: ЧОМУ НЕ ВАРТО ГОТУВАТИ ЇЖУ В АЛЮМІНІЄВІЙ ФОЛЬЗІ

Як не купити зайве

  • “Тест незнайомця”

Перед тим, як купити щось, уявіть, що вам запропонували стільки ж грошей або річ безкоштовно. Що б ви вибрали? Якщо гроші – значить, не так уже й вона вам і потрібна.

  • Шматочок життя

Переведіть вартість чергового “платтячка” в кількість часу, який ви витратите, заробляючи гроші на його придбання. Ви готові віддати за покупку один день свого життя? Якщо немає – вона вам не потрібна.

  • Коротке зaдoвoлення

Володіння річчю приносить радість. Але пам’ятайте: чим більше речей і частіше покупки – тим менше триває задоволення від володіння.

  • Користь важливіше вартості

Якщо покупка обійдеться дорого, але вплине на якість вашого життя, не шкодуйте грошей. Якщо ж вона тільки забирає час: її потрібно зберігати, доглядати, витирати пил і ін., То навряд чи вона необхідна.

You cannot copy content of this page