fbpx
Суспільство
Як зaxиcтитися: нове шaxpaйство в інтернеті набирає обертів

Шахраї освоюють соцмережі – останнім часом в друзі до українців просяться так звані “європейські банкіри”.

Новий вид шахрайства поширюється в інтернеті – тепер в соцмережах пропонують “пільгові кредити” під дуже низький відсоток. Що в цьому небезпечного і як вчасно викрити аферу.

Шахраї освоюють соцмережі – останнім часом в друзі до українців просяться так звані “європейські банкіри”. Схожі повідомлення почали отримувати пенсіонери, зареєстровані в соціальних мережах:

“Я співпрацюю з кредитними агентствами з Франції, які пропонують кредити від 1000 до 1 500 000 євро кожному потребуючому з процентною ставкою 2% річних”.

Профіль у соціальній мережі заповнений, але якщо цю людину пошукати в інтернеті за фото, можна знайти зовсім іншу особистість. Наприклад, француженку, проте з іншим ім’ям і не має ніякого відношення до банківської сфери.

Головний редактор каналу “Україна” Юрій Сугак показав фальшивий аккаунт у соціальній мережі, де невідомі використовують його фото. За чотири роки він зібрав таких клонів два десятка. Шахраї робили його англійцем, індусом і навіть африканцем.

Він передбачає, що зі сторінки в соцмережі його фотографія потрапила в банк картинок, звідки її беруть всілякі аферисти. Правда, гроші у своїх жертв ніхто з них попросити не встиг. Тільки обіцяли одружитися на довірливих жінок.

“Є деякі жінки, які говорили: нам обіцяли одружитися, тому мені все одно! Фотографія твоя – імена там розберіться різні! Обіцяли – одружуйся. Але це все жарти, але, в принципі, все, слава Богу, обійшлося”, – розповів Юрій Сугак.

Читайте також: СААКАШВІЛІ: ПІД ЧАС ОБШУКІВ МЕНЕ ПOГPAБYВАЛИ СБУ І ГПУ

Спеціаліст з Інтернет-безпеки Артем Михайлов каже: шахраї винайшли мільйони способів обдурити довірливих людей. Раніше надсилали звичайні листи. Далі перейшли на електронну пошту. Потім прийшли в соціальні мережі, але мета залишилася колишньою:

“Ось нігерійські старі листи – це завдання поділитися конфіденціальними даними, які в подальшому використовуються для крадіжки. Більш нові листи з приводу банківських даних – це абсолютно та ж схема”.

Головна ознака зловмисника – отримання секретної інформації. Псевдобанкіри, наприклад, запитують дані банківської картки, щоб, мовляв, перевести гроші, а липові нареченої просять про гроші на дорогу.

“ПІН-код від картки, CVV-номер від кредитної картки – цим взагалі ніколи не можна ділитися, навіть зі співробітниками банку, з ким завгодно”, – підкреслив Михайлов.

Більш того, навіть якщо дані карти або просто гроші просить знайомий – краще зателефонувати йому і зайвий раз переконатися, що маєте справу не з шахраєм, який заволодів чужою сторінкою в соцмережі.

Раніше ми писали про те, що в Харкові шахрайка “заробила” 60 мільйонів гривень – жінка обдурила два банки, підприємство, підприємця і свого знайомого.

Джерело.

Related Post

facebook