fbpx

Як заощадити сімейний бюджет: короткі поради на всі випадки життя

Як економити в різних ситуаціях

1. Похід в магазин

Для того щоб не робити імпульсивних покупок (особливо в гіпермаркетах, де все цьому сприяє), ходіть в магазин зі списком і чітко його дотримуйтеся. Як тільки вдома закінчився певний продукт, відразу робіть запис в телефоні або на листку паперу, прикріпленому на холодильник.

Ніколи не ходіть в магазин на голодний шлунок, інакше ризикуєте купити більше.

Беріть сумку або пакет для продуктів з собою, а не купуйте кожен раз новий. Розумно і з точки зору фінансів, і з точки зору екології.

Не робіть великих покупок в день зарплати. Психологи з’ясували, що, отримавши гроші, людина розслабляється і схильна витрачати більше, ніж потрібно.

Не переплачуйте за продукти (наприклад, м’ясо). Купіть великий шматок, розріжте його на порції, заморозьте про запас. Те ж саме стосується овочів і фруктів. Робіть в сезон овочеві суміші самі, заморожуйте. Так вони обійдуться вам набагато дешевше.

Купуйте м’ясо, свіжі продукти після 21:00. У багатьох супермаркетах на них починає діяти пристойна знижка.

Читайте також: ЧИ ПОТРІБНО ВИЙМАТИ БАТАРЕЮ З НОУТБУКА, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ТЕРМІН ЇЇ СЛУЖБИ

Не викидайте рекламні листівки від супермаркетів, беріть купони, слідкуйте за спецпропозиціями і знижками.

Купуйте фірмові продукти від гіпермаркетів. Випущений під їх брендами туалетний папір, серветки, заморожені овочі та інше зазвичай значно дешевше.

Рішення про покупку спірної речі приймайте на наступний день. Якщо бажання її придбати залишилося або навіть стало сильніше – купуйте.

Досліджуйте оптові ринки і бази. Купуйте товари разом з друзями. Для такого випадку добре підійдуть спецпропозиції «Два товару за ціною одного».

Привчіть себе якомога рідше ходити в магазин. Розпишіть меню на тиждень, визначте, які продукти потрібні. Виділіть день і купуйте про запас.

2.Приготування їжі

Навчіться готувати самі. Варіть варення, маринуйте овочі, робіть соуси, ліпіть про запас котлети. Фастфуд і напівфабрикати з магазину обійдуться дорожче, до того ж вони менш корисні.

Не готуйте великими порціями – максимум на пару днів. Інакше блюдо набридне і вам захочеться «чогось смачненького». А це зайві витрати в магазині.

Замініть звичний похід в ресторан ввечерею вдома або вечіркою з друзями. Попросіть кожного з гостей принести щось своє – так ви зберете смачний стіл.

Скористайтеся хюгге-порадою від датчан: нехай той, хто приходить до вас в гості, приносить якісь заготовки (соління, варення і так далі). Все це буде виставлено на стіл під час найближчого свята.

Відстежуйте спецпропозиції, дегустації, презентації в кафе і ресторанах: часто добре повечеряти можна в обмін на публікацію в соцмережі.

3. Купівля речей

Спробуйте купувати одяг не в дорогих магазинах, де ви платите ще й за оренду торгової площі, а в інтернеті. Хороший вибір якісного одягу є на AliExpress. Головне, вивчайте відгуки, консультуйтеся з продавцем щодо розмірів.

Приєднуйтесь до спільних закупівель (вони є в соцмережах): це дозволяє добре заощадити.

Речі для дітей (взуття, куртки, шапки та інше) купуйте з рук. Дитина швидко росте, тому дитячий одяг продається, як правило, в хорошому і дуже хорошому стані.

Є цілий список дитячих речей, без яких можна спокійно обійтися, а значить, добре заощадити.

Не викидайте старі речі відразу, подаруйте їм друге життя. Тут можна підглянути масу цікавих ідей використання старого одягу, меблів, скейтборду, пляшок та іншого.

Не купуйте вечірні сукні, беріть їх напрокат. Як правило, до наряду в прокаті можна підібрати і відповідні аксесуари (що теж економія). І вам не потрібно буде переживати, що на наступну вечірку ви знову прийдете в тому ж вбранні.

4. Відпочинок

Ходіть в кінотеатр після того, як відгримить прем’єра. Через тиждень-два квитки, як правило, дешевшають.

Відстежуйте спецпокази: вранці або пізно ввечері сеанси зазвичай дешевше.

Плануйте відпустку заздалегідь. Це хороша можливість придбати тур за дуже привабливою ціною, а також купити квитки на поїзд чи літак з хорошою знижкою. Також у вас буде більший вибір, ніж в гарячий сезон.

У відпустці, якщо буде така можливість, готуйте самі. Харчування в курортних кафе обходиться дорого.

5. Догляд за собою

Знайдіть “вашого” перукаря, манікюрницю, косметолога. Коли фахівець працює на себе, а не в салоні краси, послуга коштує дешевше.

Замініть дорогі креми дешевими, але більш дієвими засобами. Наприклад, суміш з вітамінів, зволожуючого крему і косметичних масел (все це продається в аптеці) обійдеться в невелику суму, а ефект – приголомшливий.

Відмовтеся від шкідливих звичок. Підрахуйте, скільки у вас йде грошей на сигарети і алкогольні вечірки по п’ятницях. Додайте до цієї суми витрати на лікування, які, швидше за все, чекають вас в майбутньому.

Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям, спіть. Здоровий спосіб життя посприяє тому, що до косметолога ви будете ходити рідше.

Купуйте річні або піврічні карти в спортивний клуб: це, як правило, дешевше. Відстежуйте спецпропозиції (зазвичай вони приурочені до свят або початку літа).

6. Сімейний бюджет

Використовуйте половину кількості порошку, таблеток або гелю, зазначеного в інструкції до пральної або посудомийної машини. Найчастіше цього достатньо.

Не забувайте щомісяця дивитисьна дані лічильників. Утепліть вікна, щоб не використовувати обігрівачі.

Поставте енергозберігаючі лампочки. Економте воду: вимикайте її, коли чистите зуби; приймайте душ, а не ванну.

Як мотивувати себе економити

Відкладайте щомісяця гроші не «про всяк випадок», а на певну мету. Наприклад, на подорож, покупку машини.

Порахуйте, скільки коштує година вашого часу: розділіть зарплату на кількість робочих годин. Визначте, скільки вам потрібно працювати, щоб оплатити джинси, або 10-й чохол для смартфона.

Використовуйте спеціальні програми для контролю за витратами. Вони наочно показують, скільки коштів ви витрачаєте даремно.

Проаналізуйте, на що саме йде значна частина вашого бюджету. Спробуйте на місяць повністю або хоча б частково відмовитися від цих витрат. Результат, швидше за все, вас приємно здивує.

Читайте також: ПОЗБУТИСЯ ВІД ГОЛОВНОГО БOЛЮ ДОПОМОЖЕ ЦИБУЛЯ: РОЗПОВІЛИ ЛІКАРІ

На чому не варто економити

На якісних і свіжих продуктах. Правильне харчування – запорука підтримки здоров’я. Тому ви економите як мінімум на лікуванні.

На гарному одязі і взутті. Тут діє принцип «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі». Якісний товар служить довше.

На подорожах і відпочинку. Зміна обстановки – хороший спосіб повноцінно відпочити і підвищити працездатність. А значить, і більше заробляти.

На власному розвитку. Краще відмовитися від покупки ковбаси, але придбати книгу.

Джерело.

You cannot copy content of this page