fbpx

Чи потрібно виймати батарею з ноутбука, щоб продовжити термін її служби

Про те, чи шкодить батареї постійна робота від мережі електроживлення і чи потрібно постійно виймати її з ноутбука.

Як працює батарея ноутбука

Існує два основних типи акумуляторів – літій-іонний і літій-полімерний. Нікель-кадмієві і нікель-метал-гидридні батареї сьогодні вже не використовуються, оскільки вони не так надійні і ефективні.

Літій-іонний і літій-полімерний акумулятори працюють приблизно однаково, але мають свої переваги і недоліки.

Наприклад, у перших більш висока питома потужність, але вони страждають від зносу розташованої усередині рідини. Другі зазвичай більш надійні, але менш енергоефективні.

Наступні два твердження стосуються обох типів:

1. Батарею можна зарядити надмірно. Якщо залишити ноутбук підключеним до розетки, то він припинить заряджатися, коли досягне позначки 100%.

2. Повна розрядка може завдати акумулятора перманентну шкоду. Це пов’язано з тим, що літієві батареї, на відміну від нікель-кадмієвих, не мають профілю заряду.

Читайте також: ЧИ ПОТРІБНО ПРАСУВАТИ РЕЧІ НОВОНАРОДЖЕНОГО: ЩО РАДЯТЬ ЛІКАРІ ТА ДО ЯКОГО ВІКУ

Як батарея генерує енергію

В літієвих акумуляторах іони літію знаходяться у вільному стані в пористому аноді (негативному електроді). Коли ви вмикаєте харчування, іони через електроліт переміщаються від анода до катода (позитивного електрода).

В результаті цього процесу батарея розряджається. Під час зарядки іони переміщаються в зворотному напрямку, звертаючи весь процес. Так іони знову опиняються в аноді, готові до використання.

Чи потрібно виймати батарею

Сучасні акумулятори сильно перевершують свої старі аналоги. Вони не схильні до зарядці понад норму, у них немає проблем, пов’язаних з профілями заряду. Все ж з ними можуть виникати певні труднощі.

Під час напруженої роботи підключений до мережі живлення ноутбука виробляє більше тепла. Перегрів – одна з головних причин скорочення терміну служби акумуляторів. Тому якщо ви збираєтеся на протязі досить довгого часу грати або редагувати відео, то батарею краще витягти.

Також є сенс вийняти акумулятор, якщо ви не збираєтеся використовувати ноутбук довгий час, наприклад кілька тижнів.

У такому випадку експерти рекомендують зарядити до 40% і відключити акумулятор від пристрою. Так хімічний склад літієвої осередку залишиться цілісним.

Літій-іонні батареї можуть старіти

Незважаючи на те що такі акумулятори встановлені практично в кожному портативному пристрої, вони не ідеальні і схильні до руйнування. Згодом які генерують енергію іони стають менш ефективні.

Акумулятор має обмежений термін служби. Іони застрягають і вже не так ефективно переходять від анода до катода, що знижує ємність батареї. Літієві батареї починають старіти одразу після випуску, з найпершої зарядки. Причини старіння можуть бути наступні:

 • Висока напруга. Не варто тримати акумулятор постійно зарядженим. Постійно розряджайте і заряджайте його, але не допускайте глибокої розрядки.
 • Висока температура. Якщо вона вище 21 ° C, то в акумуляторі починають відбуватися хімічні реакції, через що він втрачає ємність.
 • Низька температура. Якщо вона дорівнює 0-5 ° C, то можуть бути пошкоджені компоненти батареї і знижена ємність. Також велика ймовірність виникнення значних проблем при спробі зарядити акумулятор.
 • Тривале бездіяльність. Літій-іонна батарея розряджається приблизно на 8% в місяць, якщо зберігати її при температурі 21 ° C. Якщо температура вище, то швидкість розрядки збільшується. Все це призводить до глибокої розрядки.
 • Фізичний удар. Акумулятор може пошкодити банальне падіння на землю.

Читайте також: ЯКІ ПРЕДМЕТИ МОЖУТЬ РОЗНЕСТИ ВАШ БУДИНОК

Чи можна продовжити термін служби батареї

 • У буквальному сенсі ви не можете цього зробити. Але є ряд правил, при дотриманні яких акумулятор працюватиме максимально довго і ефективно:
 • Ніколи не доводьте справу до глибокої розрядки.
 • Завжди частково розряджайте батарею, а потім знову її заряджайте.
 • Уникайте високих температур.
 • Якщо можливо, заряджайтеся при низькій напрузі.
 • Виймайте акумулятор, якщо ноутбук довго підключений до розетки.
 • Заряджайте і розряджайте частково – в ідеалі від 20% до 80-85%.
 • При тривалій бездіяльності зарядіть батарею до 40% і періодично її перезаряджайте.

Джерело.

You cannot copy content of this page