З появою в домі довгоочікуваного малюка новоспечені батьки задаються вічними питаннями: «Навіщо прасувати дитячі речі?», «До якого віку, і як правильно це робити?». І відповіді на них завжди неоднозначні.
Адже кожні батьки підійдуть до цього питання індивідуально. Дуже багато що, звичайно ж, залежить від особистого досвіду, і життєвих принципів кожного з нас.
Гори пелюшок і сорочечок – марна трата часу, або крайня необхідність? Давайте більш детально підійдемо до цього питання.
Що радять лікарі
У дитячих педіатрів немає однозначної думки на цей рахунок. Велика група дитячих лікарів переконана в тому, що зайва стерильність як не обов’язкова, але навіть і шкідлива для малюка.
Адже його з раннього віку оточують мікроорганізми зі збудниками інфекції, відбувається природна вакцинація.
Читайте також: ЯК ПРАСУВАТИ СКЛАДНІ РЕЧІ БЕЗ МУК: ПОРАДИ
Крім цього, випрасувана бавовна втрачає свою здатність до вбирання, у малюка може виникнути пітниця, і роздратування на шкірі. Питання ж, що стосується пупкової ранки коментують так:
Важлива не стільки дезінфекція пелюшок, скільки правильна і професійна обробка пупкової ранки.
Інша категорія дитячих лікарів категорично за те, щоб одяг для новонароджених піддавати високих температур.
Але недовго – поки не заживе пупок, тобто мінімум 1,5 місяці. Це також пов’язано зі слабкістю імунної системи новонародженого. Навіть якщо прати дитяче білизна на найвищому, 90 градусів, режимі, то за час просушування мікроби все одно потраплять на речі. І тільки праска здатний вбити всі мікроби.
До якого віку прасувати одяг новонародженому
Чи потрібно гладити пелюшки і речі новонародженого? “Звичайно ж, прасувати дитячі речі – необхідно!” – скаже в голос старше покоління. Немає нічого небезпечнішого мікробів, що загрожують здоров’ю маленької дитини, та й відпрасована одяг виглядає на ньому набагато охайніше.
І взагалі, милі матусі, щоб виростити малюка – потрібно багато сил, і часу. Так що не лінуйтеся, беріть в руки праску, і беріться за роботу. Більшість педіатрів будуть згодні з цією думкою. Давайте розглянемо позитивні сторони, і користь відпрасованих пелюшок.
По-перше, для маленької дитини, з незагоєною пупкової раною, щойно покинувши стіни пологового будинку, добре термічно оброблені речі – це спосіб уникнути попадання на шкіру різних мікробів.
По-друге, тканину у випрасуваних сорочечок і боді набагато м’якша і приємна на дотик. Добре попрасовані шви не натруть і без того ніжну шкіру малюка.
По-третє, якщо ваш малюк схильний до алергії або дерматиту, обробка пелюшок в цьому випадку стає обов’язковою необхідністю, мама повинна забезпечити правильний догляд за шкірним покривом малюка.
По-четверте, відпрасована одяг має охайний вигляд, тому ваш малюк буде завжди виглядати дуже мило і чарівно.
До скількох місяців потрібно гладити речі малюка? Мінімум – до 1,5, а частіше – до 2-х місяців життя малюка.
Як правильно гладити? Щоб не втрачати багато часу, і швидко отримати бажаний результат від прасування одягу, не варто нехтувати цими правилами:
- Правильно обрані миючі засоби забезпечуть легке прсування білизни. Не бійтеся використовувати кошти для ополіскування – правильно підібраний кондиціонер, відповідний дитячому одязі, забезпечить легкість і податливість тканини.
- Вибираєте правильно програму прання, яка забезпечить вам легку прасування одягу.
- Краще витратити кошти і час на вибір гідного праски, ніж потім використовувати дорогоцінні хвилини, які ви можете провести в спілкуванні з дитиною, або просто відпочити.
- Використовуйте пульверизатор з дистильованою водою, якщо це необхідно.
- Слід злегка недосушують пелюшки та повзунки. Волога тканина набагато легше піддається термічній обробці з найбільш вдалим результатом.
- Розділіть одяг по типу тканини, таким чином вийти заощадити велику кількість часу на зміну теплового режиму.
- Попрасовані речі не слід відразу розкладати по призначеним для них скриньках. Ви уникнете заломів і складок, якщо одяг досить охолола перед розподілом її в шафу.
- Ретельно організуйте ваше робоче місце. Скористайтеся моментом прасування білизни для прослуховування аудіо книги, або перегляду улюбленої телепередачі.
- Якщо ви вирішили скористатися праскою – ви повинні знати, що прасувати дитячі речі з зовнішньої сторони – не обов’язково, прасувати можна тільки внутрішньої, адже дитина контактує саме з внутрішньою стороною одягу, і постільної білизни.
Що може полегшити мамин працю
Звичайно варто згадати брак часу і хронічну втому сучасних мам. Адже їм стільки всього потрібно зробити протягом дня, що на праска і пральну дошку часу і сил не залишається.
Але ж для малюка дуже важлива відпочила і щаслива мама. Якщо ви не справляєтеся з навалилася на вас горою справ – можна спробувати уникнути прасування білизни.
Читайте також: ДІАБЕТ У ДИТИНИ: ВАЖЛИВІ ПОРАДИ
Адже сучасна побутова техніка: зокрема пральні машинки, і праски – володіє безліччю функцій і режимів, що відповідають за знищення всіляких мікробів.
- Прати одяг для новонародженого потрібно спеціальними дитячими порошками, або гелями.
- У магазинах можна придбати численні миючі засоби, призначені для прання дитячого одягу, створені спеціально для знищення всіляких мікробів.
- При використанні спеціального кондиціонера для дитячої білизни одяг стане м’якшою.
- При правильній сушці сорочечки та повзунки не втратять зовнішній вигляд, і не потребуватимуть термічній обробці.
- Використання сушильної машини заощадить масу часу.
- Деякі фахівці стверджують, що надмірна дезінфекція всього навколо – негативно позначається на імунній системі малюка.
Взагалі, прасувати чи ні одяг і пелюшки для вашого довгоочікуваного малюка – вирішувати виключно вам. Керуйтеся внутрішніми відчуттями, порадами педіатра, застосовні безпосередньо до вашому малюку.
Постарайтеся знайти золоту середину між домашніми турботами, і часом, присвяченим безпосередньо спілкуванню з дитиною. І пам’ятайте: материнство – це велике щастя.
Молода мама і її ставлення до прасування дитячої білизни.