fbpx
Лайфхаки
Як жити, коли вам 20, 30, 40 і 50 років: оригінальні поради

Автор книг і бізнесмен Джеймс Альтушер в 48 років створив інструкцію до життя, дотепно розповівши, чого чекати від кожного з її етапів.

Коли вам 20 років

Двадцять років – це повний кошмар.

За ідеєю світ повинен радувати вас. Ви тільки-тільки випурхнули з клітки. Більше немає батьківського піклування і моралей викладачів. Нарешті можна роздягатися перед іншими людьми (з їх дозволу, звичайно ж). Можна знайти роботу.

Можна виконати всі свої мрії. Але нічого не відбувається. Просто тому, що люди в свої двадцять років толком нічого і не вміють.

Університетське навчання виявилося не таким вже й корисним. За ці кілька років ви отримали дуже мало практичних навичок. Закрадається сумнів: чи потрібно було взагалі отримувати це вищу освіту?

До того ж в двадцять років ми дуже поспішаємо. Хочемо якомога швидше «стати успішними» і знайти «справа всього життя».

Хтось обов’язково скаже вам: «Час – гроші». А значить, кожна упущена можливість має свою ціну. Насправді все не так. У спробах прорахувати міфічні гроші, втрачені через нереалізовані шанси, ви зайдете в глухий кут.

Тому що час – це не гроші. Гроші, звичайно, можна втратити, але можна і заробити. А ось час заробити не можна. Гроші – це засіб, щоб купити трохи їжі, а час – це все інше.

У двадцять років ви нічого не розумієте і не вмієте. Найсумніше, що ви про це навіть не знаєте. Тому що в двадцять років ми ще й дурні.

Але це нормально. У двадцять років ми зазвичай вибираємо хобі або роботу, починаємо робити щось день у день, сподіваючись, що рано чи пізно досягнемо успіху в цьому.

Я писав, займався програмуванням, а коли отримував дозвіл і згоду, знімав одяг перед іншою людиною. Я не був хороший ні в одному з цих справ. Але чогось все-таки навчився, адже робив це все постійно, хоч і наосліп.

Читайте також: ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В СПЕКУ: РОЗПОВІЛА СУПРУН

Якщо коротко

Вибирайте від трьох до п’яти занять для себе і практикуйтеся в них знову і знову. Вибирайте тільки ті активності, якими ви дійсно хочете займатися.

Не чекайте нічого. Просто робіть, робіть, робіть.

Коли вам 30 років

Тридцять років – повний відстій.

У двадцять ви платили за освіту . Ті ж самі гроші ви тепер віддаєте за свій будинок. Хтось сказав, що квартиру потрібно купити обов’язково – це хороше вкладення, інвестиція в майбутнє. До того ж вам давно пора «пустити коріння».

Чомусь ніхто не згадав про те, що іпотека змушує людей впадати в депресію, прив’язує до одного місця і забирає всі гроші.

У тридцять років вам жахливо набридне робити одне і те ж день у день. У свої тридцять я навчився програвати.

У двадцять років я не міг програти. Все навколо були занадто «тупими», а мені просто не вистачало ще однієї спроби. І ще однією.

Але в тридцять я зрозумів: я недооцінював людей навколо. Я дізнався, що люди навколо мене так само хороші, як і я.

У тридцять років я зрозумів, що не можна знайти одна справа всього життя. Вам доведеться гнатися одразу за декількома цілями. Вам доведеться робити те, що радує не тільки вас, але і людей навколо.

Якщо ви спілкуєтеся з хорошими людьми і займаєтеся стоять справами, то рано чи пізно у вас щось вийде. Якщо пощастить, то вийде щось ще.

Коли вам 40 років

Сорок років – гірше не придумаєш. Кошмар і пекло. По-перше, вам більше не можна їсти. А ще не можна переживати.

Їжа + стрес = старіння.

Але, звичайно, вам потрібно їсти. Але тільки половину від звичної порції. І ви будете переживати. Але вам потрібно ігнорувати стресові ситуації, інакше ви помрете.

Можна менше їсти, якщо частіше займатися улюбленою справою. Тоді і заїдати стрес не доведеться. Можна менше переживати, якщо перестати накопичувати навколо себе непотрібні речі.

У двадцять, тридцять і сорок років я постійно нерозумно в стосунках, сімейних справах, спілкуванні з іншими, веденні бізнесу – так практично у всьому. Але тепер мені все одно. Усвідомлювати свої помилки краще, ніж постійно переживати про них.

Якщо коротко

  • У двадцять років вам здається, що ви знаєте, що робите.
  • У тридцять років ви будете робити все, щоб заробити більше грошей.
  • У сорок років ви робите те, що вам подобається.

Щоб знайти те, що вам подобається, подумки поверніться до себе двадцятирічному. Згадайте, що ви любили, і робіть це. Тільки не завищувати очікування.

Коли вам 50 років

Одна жінка привела свого сина до Ганді і сказала: «Ганді, скажи йому, щоб він перестав їсти солодке». Ганді відповів: «Приходьте через два тижні».

Жінка з сином вирушили додому, за сотні кілометрів. Через два тижні вони повернулися. І Ганді сказав її синові: «Перестань їсти солодке».

Жінка запитала: «Ганді, чому ти змусив нас проїхати сотні кілометрів до будинку і потім повернутися сюди? Чому ти не сказав цього в наш перший візит? »

Ганді відповів: «Перш ніж сказати твоєму синові, щоб він перестав їсти солодке, я повинен був сам перестати їсти солодке».

Якщо коротко

П’ятдесят років? Зустрінемося через два роки.

Джерело.

facebook