fbpx

Як змінити свою промову, щоб здаватися більш впевненим

Від вашого голосу і манери промови великою мірою залежить, яке враження ви робите. Якщо хочете звучати більш впевнено під час наступної бесіди з начальником або виступу перед колегами, скористайтеся цими порадами.

Зрозумійте, що вам потрібно змінити

Оцініть різні аспекти своєї мови і вирішите, над чим саме вам потрібно працювати. Якщо самому важко зрозуміти, в чому проблема, попросіть про допомогу одного або колегу або запишіть себе на диктофон.

  • інтонація

Те, як ми вимовляємо фразу, часто впливає на сприйняття слухачів. Наприклад, завищена (питальна) інтонація в кінці кожного речення підриває довіру до ваших слів.

  • темп

Занадто швидка мова без пауз створює враження, що ви нервуєте.

  • гучність

Занадто тихий або занадто гучний голос теж не додає вам впевненості. Намагайтеся говорити трохи голосніше, ніж зазвичай, щоб вас було чітко чутно, але щоб ви при цьому не здавалися грубим.

Читайте також: 12 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ ГУБ

  • заповнювачі паузи

«А-а», «е-е», «ну» та інші подібні звуки ускладнюють сприйняття мови.

Фрази-паразити

Тут вам особливо знадобиться чиясь допомога, тому що самі ми не помічаємо, які фрази і словосполучення використовуємо занадто часто.

Можливо, ви завжди говорите одне і те ж, коли тягнете час, щоб обміркувати відповідь ( «Це хороше запитання!»), або зловживаєте фразами «Вибачте, що перебиваю …», «Не впевнений, що це важливо, але…».

Практикуйтеся

Вирішивши, що вам необхідно змінити в своїй промові, як можна частіше тренуйтеся говорити по-новому. Великі публічні виступи бувають не так уже й часто, так що починайте практикуватися в буденних ситуаціях.

  • Коли розмовляєте з колегами. Хоча за чашкою кави зовсім не обов’язково здаватися суперуверенним в собі, невимушена бесіда з колегами – відмінна можливість без страху і хвилювання попрактикувати мовні навички.
  • Коли пропонуєте свої ідеї на нарадах. Від того, наскільки впевнено ви викладаєте свою ідею, часто залежить, чи буде вона почута і сприйнята з повагою.
  • Коли коментуєте чиюсь роботу. Якщо вам потрібно дати оцінку роботи або навичок іншого співробітника, звучати впевнено дуже важливо. Постарайтеся в такій ситуації потренувати хоча б один аспект своїй промові, який хочете змінити.
  • Коли задаєте питання. Можливостей для практики тут безліч, адже питання ми задаємо часто: на зустрічах, нарадах, тренінгах, семінарах.

Як ще підвищити впевненість

1. Пoзa

Встаньте, поставивши ноги на ширині плечей і випрямивши спину, жестикулюйте як зазвичай – як під час невимушеного розмови.

2. Зоровий контакт

Якщо виступаєте перед групою людей, дивіться в очі різним людям по черзі протягом 3-5 секунд. У розмові один на один можна відводити погляд, а потім знову дивитися співрозмовнику в очі.

3. Мова тіла

Чи не схрещуйте руки і ноги, не прибирайте руки в кишені. Поза повинна бути відкритою і розслабленою.

Змінити свої звички не так-то просто, тому будьте терплячі і намагайтеся якомога більше практикуватися.

Джерело.

You cannot copy content of this page