fbpx

Як зміняться ціни на бензин: прогноз

Ціни на бензин більше не будуть знижуватися, кажуть експерти.Зараз заправити легковик з баком на 48 л бензином “А-95” дешевше на 24 гривні, ніж місяць тому.

Заправити “А-92” – дешевше на 60 гривень, а дизпаливом – на 30 гривень. Однак вартість палива в цьому місяці або стабілізується, або поступово піде вгору, прогнозують експерти, як пише сайт “Сегодня”.

Чому ціни на паливо в червні знизилися

Ціна бензину на АЗС залежить від вартості нафтопродуктів на європейських ринках і курсу долара. Українські компанії розплачуються за імпортні нафтопродукти і платять податки в валюті. Тому цінники на заправках прямо залежать від курсу гривні.

Весь місяць національна валюта тільки зміцнювалася, а вартість нафти була відносно стабільною. До того ж обсяги продажів істотно не змінилися. Це головні причини здешевлення бензину на заправках, зазначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Так, літр 95-го подешевшав на 52 копійки, 92-го – на 1,27 гривні. Дизпаливо стало дешевше на 64 копійки, ніж місяць тому.

Однак, за словами заступника директора науково-технічного центру ” Психея ” Геннадія Рябцева, заправки пішли на зниження цін, щоб стимулювати попит .

“Завдяки тому, що нафтопродукти на кордоні дешевшали – знизилися ціни в оптових продажах. Це відобразилося на цінах на заправках. Щоб стимулювати попит, компанії було витрачено не лише на збільшення знижок для постійних клієнтів, а й на зниження вартості цін на стелах”, – говорить експерт.

Якими будуть ціни на бензин в липні-серпні

Подорожчання долара на одну гривню спровокує підняття цін на бензин і дизпаливо на 60-70 копійок за літр, зазначає Геннадій Рябцев. Якщо подорожчає нафта на 1%, то бензин знову подорожчає на 10 копійок за літр. Однак поки ситуація стабільна причин до зростання цін на паливо немає, впевнені експерти.

Разом з тим, немає факторів для подальшого зниження вартості бензину. За словами Дмитра Марунича, потенціал для здешевлення нафтопродуктів в Україні вже вичерпано. А подорожчання нафти на світовому ринку з початку тижня істотно не вплине на ринок.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ В СЕРПНІ ЧЕКАЄ ПОЗАЧЕРГОВИЙ ПРИЗОВ ДО АРМІЇ: КОГО ЗАБЕРУТЬ

“Подорожчання нафти – це коливання в межах кількох відсотків. Це може привести до якихось змін. Але оператори ринку закладають в ціну ризики. Це вже закладено в ціни на АЗС. Але, якщо вартість нафти змінитися на 10-15%, тоді ціни на паливо будуть коригуватися.

Але гривня навряд чи буде залишатися на нинішньому рівні до кінця року і це може привести до подорожчання палива “, – відзначає експерт.

Зараз ціни на бензин вийшли на рівень, який відповідає ринку, додає Геннадій Рябцев. Зниження цін в подальшому можливо тільки в великих мережах, які можуть збільшити знижки лояльним клієнтам.

Експерт нафторинку Леонід Косьянчук зазначає, оскільки тиску на ринок немає – він працює в умовах жорсткої конкуренції, і ніхто не зацікавлений підвищувати ціни на паливо.

You cannot copy content of this page