fbpx

Яка тепер буде школа: предмети за вибором для школярів і педагогічна інтернатура для вчителів

Кабмін підготував проект нового закону “Про повну загальну середню освіту” , який може вступити в силу вже в цьому році, якщо його приймуть депутати. Джерело

Головне: нададуть більше самостійності як школам, так і вчителям і учням, що має підвищити якість середньої освіти і виростити учнів патріотами, інноваторами і цілісними особистостями.

Нововведення для вчителів

За новим законом педагог стає головною дійовою особою в навчальному процесі: він отримає право самостійно формувати програму навчання на підставі державних стандартів, тобто головним критерієм оцінки його роботи будуть знання, отримані його учнями, а не ведення паперових планів і звітів по ним.

Зокрема, для мотивації учнів можна розробляти власну організацію навчального процесу, оригінальну систему оцінювання (з таблицею перерахунку в звичну 12-бальну шкалу). Також вчитель зможе підвищувати кваліфікаціюза бюджетні кошти.

Школи зможуть самі набирати штат вчителів і техперсоналу. Залежно від реальних потреб, встановлювати їм доплати і надбавки як за якість роботи, так і за додаткове навантаження (до 20% окладу): за завідування кабінетом, спортзалом.

Вводиться педагогічна інтернатура: у перший рік роботи молодий учитель отримає наставника, якому будуть доплачувати 20% від його окладу. Зараз наставництво є безкоштовним і часто формальним.

Також всіх викладачів навчать навичкам домедичної медичної допомоги (виміряти тиск і пульс, зробити штучне дихання).

Читайте також: Яке свято 19 березня: що ні в якому разі не можна робити в це свято, яке відзначали

Нововведення для учнів

Головне для школярів – з’явиться можливість вибору індивідуального плану навчання, який узгоджується з батьками і затверджується педрадою.

Це особливо актуально як для талановитих дітей, які серйозно займаються музикою, образотворчим мистецтвом, спортом, так і для дітей з особливими потребами.

Наприклад, спортсмени-розрядники можуть бути звільнені від відвідування уроків фізкультури. Натомість звичних шкільних уроків учні зможуть отримувати знання дистанційно, займаючись будинку самостійно, або з індивідуальним викладачем, потім раз на семестр здати оцінювання з усіх предметів.

Також батьки дітей з особливими потребами зможуть супроводжувати дитину в школі під час навчання. Для більш вільного доступу до знань в школах з’являться ресурсні кімнати і медіатеки.

Планується створення можливості навчатися для тих, хто довгий час (місяць і більше) знаходиться в лікарні, санаторії. Правда, в законі детально не прописано, як це може бути організовано.

Думка експертів

Шкільні вчителі підтримують нововведення закону, але з застереженнями.

“Відхід від стандартної методики правильний, так як в спеціалізованих школах, наприклад, з поглибленим вивченням мови, можна буде займатися по найновішим підручниками, а не за рекомендованими МОН.

Що стосується оригінальної системи оцінювання, вона актуальна лише в молодших класах, щоб захопити малюків: за кожне завдання можна видавати, наприклад, прапорці, наклейки”, – розповіла нам викладач англійської Валерія Бєлова.

У той же час вчителі насторожено ставляться до індивідуального навчання і звільнення учнів від окремих уроків.

“Заняття вдома самостійно або з учителем можуть не відповідати шкільній програмі. Таким дітям буде складно на іспитах, так як вони звикли працювати в своєму темпі”, – говорить вчитель математики Людмила Петрик.

You cannot copy content of this page