fbpx
Суспільство
Яке свято 30 липня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а чого не можна робити

У цей день церква вшановує двох святих — Маргариту Антіохійську (вона ж — православна свята Марина) і Лазаря Галісійської. Інші назви свята: «Марина з Лазарем», «Вогняна Марія», «Зорі з лазорями».

В народному уявленні свята Марина асоціювалася з великою водою або великим дощем, а преподобний Лазар — з блакитними відблисками блискавок. Джерело

У наших предків було повір’я, що в цей день завжди грають на небі зірниці. Вони з’являються без грому і дощу. Є прикмета, що на них не можна дивитися, щоб не осліпнути й не накликати пожежу на свій будинок.

Щоб захиститися від блискавки над дверима вішали «чортів палець» на червоній мотузці. Такі амулети вішали і на шиї великої рогатої худоби.

«Чортів палець», як вірили, утворювався в момент попадання блискавки в землю, а блискавка в одне місце двічі не потрапить, тому й створювали такий оберіг.

Також це відмінний день для шукачів скарбів, можна було знайти не тільки коштовності, але і «перунові стріли». Це такі скляні порожнисті трубки, які утворюються за допомогою блискавки і її удару в пісок. Камінь може допомогти захиститися від нечисті, міфічних істот, ударів блискавки.

Блискавками навіть заряджають одяг. Треба було вивісити білизну на вулицю на годину. Потім її кладуть у мішок, зроблений з льону, бавовни або з інших натуральних тканин.

Білизну можна надягати тільки для особливих випадків: хвороба (можна швидше видужати), перед весіллям, для спілкування з людьми, яких ви боїтеся.

А ось мисливцям і рибалкам краще залишитися вдома, а снасті виставити на вулицю. Блискавка поділиться з ними своєю силою. Тоді улов і здобич будуть хорошими.

Є ще одне повір’я для жінок, які не можуть довго завагітніти. Треба набратися сміливості і вийти під час грози на відкриту галявину, потерти живіт і попросити небесне полум’я допомогти з зачаттям.

Насправді це дуже небезпечно, і блискавка може вдарити саме у вас, тому краще цей обряд не проводити, а звернутися до фахівців. По дорозі додому читають «Отче наш», а вночі повинна бути близькість з чоловіком.

Читайте також: «Ти хто така?»: Питала свекруха. Без штампа в паспорті ти – ніхто!

Чого не можна робити 30 липня

У наших предків було повір’я, що в цей день на небі з’являються зірниці, при цьому немає ні дощу, ні грому. І є повір’я, що не можна на них дивитися. В іншому випадку можна самому осліпнути, а на свій будинок накликати пожежі.

Приказки і прикмети

 • Сьогоднішні грози віщують дощову осінь і зиму з хуртовинами.
 • Холодна зима очікується, якщо 30 липня сухо і жарко.
 • Якщо на Марину і Лазаря в обід парить, а до вечора почне холоднішати, то на наступний день очікується сонячна погода.
 • Урожай горіхів обіцяють блакитні спалахи блискавиць.
 • Слід чекати на зміну погоди, якщо 30 липня йде дощ, а на небі білі хмари.
 • Задощить, якщо ящірки ховаються в норки.
 • Сонячний день обіцяють чайки, що сидять на хвилях.
 • 30 липня біля води бабок багато – задощить.
 • Латаття поникли – до негоди.
 • Півні б’ються 30 липня – варто чекати на грозу і проливний дощ.
 • Кошенята або щенята, народжені в цей день, будуть злі і кусючі.

Нapoджені 30 липня володіють гнівним і запальним характером, але швидко заспокоюються. З ними краще не сперечатися, оскільки сперечальники з них погані, – вони готові опонента стерти з лиця землі.

facebook